Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Odkrywaj lokalnie, pokazuj ogólnopolsko - konkurs na Mapie Kultury

Jesień to czas zbioru plonów - pokaż na Mapie Kultury co udało Ci się odkryć w lokalnej kulturze.

Na najlepszych i aktywnych autorów czekają nagrody, które przyznamy pod koniec października, listopada i grudnia.

Portal Mapa Kultury jest otwarty na wszystkich, którzy chcą się dzielić informacjami o lokalnej kulturze – jej zasobach materialnych i niematerialnych, ludziach, miejscach, klimatach. Ta oddolnie budowana mapa polskiej kultury to idealne miejsce dla opowieści o lokalnej gwarze, legendach, tradycjach, prezentacji regionalnej architektury, źródeł muzyki folkowej.

Od początku roku Internauci zaangażowani w akcję opisywania lokalnej tradycji dodali już blisko 70 swoich opowieści. Co miesiąc wybieramy najciekawszą z nich i nagradzamy książkami i płytami.

Przez ostatnie trzy miesiące roku dodając swój tekst, zdjęcia, nagrania na Mapę Kultury, możecie nie tylko wypromować swoje lokalne odkrycia, ale również wygrać kulturalny zestaw, w skład którego wchodzi album Zofii Chomętowskiej "Polska w podróży" (od Narodowego Centrum Kultury),  płyty z kolekcji Muzyka Źródeł (od Instytutu Muzyki i Tańca), płyta "Archiwum Muzyki Wiejskiej" (od Fundacji Muzyka Odnaleziona) oraz pendrive od Platformy Kultury.

Regulamin konkursu.
Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury, właściciel portalu mapakultury.pl.
1.W konkursie mogą wziąć udział zarejestrowani użytkownicy portalu mapakultury.pl. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
2. Konkurs polega na umieszczaniu wpisu bądź wpisów w kategoriach: ludzie, miejsca, klimaty. Wpisy mogą dotyczyć szeroko rozumianej kultury i tradycji, odnosić się do loklanych zasobów kultury, zjawisk mających wpływ na tożsamość kulturową miejsca. Wpisy muszą spełniać warunki:
a. zawierać autorskie teksty, mogące bazować na źródłach i cytatach, które należy podać w bibliografii,
b. zawierać min. 2000 znaków (ze spacjami),
c. muszą być opatrzone zdjęciem, publikowanym bez naruszenia praw autorskich (zamieszczanie zdjęć na licencji CC wymaga podania źródła i autora),
d. muszą być opatrzone dopiskiem „Konkurs” na końcu tekstu.
3. Wygrywa osoba, która doda wpis/wpisy najlepiej spełniające warunki. Wyboru dokona jury, w składu którego wchodzą redaktorzy portali NCK.Termin dodania wpisów w każdym miesiącu to - 31  października, 30 listopada i  21 grudnia 2014. Ogłoszenie konkursu nastąpi  na portalu mapakultury.pl .
4. Nagrodą główną w konkursie jest pakiet nagród rzeczowych. Nagrody nie podlegają wymianie na ekwiwalent pieniężny.
5. Zwycięzca jest zobowiązany do podania organizatorowi danych personalnych, niezbędnych do odbioru nagrody.
6. Organizator zastrzega sobie prawo do nierozstrzygnięcia, odwołania lub przerwania konkursu.

Źródło: http://www.mapakultury.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx