Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt "Drogowskazy: Dolnośląska Mapa Legend i Rzemiosła"

Projekt ukierunkowany jest na zwiększenie wiedzy na temat kultury i  tradycji regionu dolnośląskiego. Opiera się na doświadczeniu, kreowaniu i upowszechnianiu kultury żywej zarówno materialnej jak i duchowej.

Wybór rzemiosła, rękodzieła jako głównego tematu projektu nie jest przypadkowy. Naszym priorytetem jest ożywienie i popularyzacja zanikających dziedzin rzemiosła i rękodzieła.  Skupiamy się w dużej mierze na powiązaniu tradycyjnych rzemiosł z konkretnymi legendami, przypowieściami i znaczącymi postaciami w historii Dolnego Śląska. Pragniemy rozpowszechniać wiedzę poprzez interaktywne warsztaty, wydarzenia oraz publikacje. Nasze działania służą innemu spojrzeniu na dorobek twórczy i kulturowy województwa dolnośląskiego.

Efektem projektu jest stworzenie unikatowej „Dolnośląskiej Mapy Legend I Rzemiosła”. Mapa ukaże się w wersji elektronicznej i drukowanej, dzięki przeprowadzeniu ankiet i wypełnieniu list przez uczestników.

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy na stronę internetową projektu

Źródło: http://dolnyslaskwita.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx