Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs na najlepszą potrawę tradycyjną regionu Gór Świętokrzyskich

Konkurs na najlepszą potrawę tradycyjną regionu Gór Świętokrzyskich  ...

Konkurs na najlepszą potrawę tradycyjną regionu Gór Świętokrzyskich

 

Zapraszamy mieszkańców powiatów sandomierskiego, opatowskiego, ostrowieckiego oraz kieleckiego, w tym osoby prowadzące gospodarstwa agroturystyczne, restauracje i lokale gastronomiczne oraz lokalne stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, a przede wszystkim pasjonatów sztuki kulinarnej, do udziału w konkursie na „Najlepszą potrawę tradycyjną regionu Gór Świętokrzyskich”. Konkurs ma na celu zidentyfikowanie i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych potrawach tradycyjnych charakterystycznych dla wymienionych powiatów, powszechnie znanych i rozpoznawalnych, które mogłyby stać się ich wizytówką.
 

Efektem przedsięwzięcia będzie wydanie książki kucharskiej – zbioru potraw regionalnych w ramach realizowanego przez ŚODR projektu „Świętokrzyska Kuźnia Smaków”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Książka służyć będzie rozpowszechnianiu wiedzy o dziedzictwie kulinarnym regionu Gór Świętokrzyskich oraz możliwościach wykorzystania walorów regionalnych potraw w ofercie gospodarstw agroturystycznych, turystyki wiejskiej, lokalnej gastronomii.

Celem nadrzędnym jest promocja regionu poprzez kuchnie regionalną i jej lokalne osobliwości.

Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą o włączenie się w projekt „Świętokrzyska Kuźnia Smaków”, który na trwale wpisze się w dzieło ochrony i promocji naszego wspólnego dobra, jakim jest dziedzictwo kulinarne.


Uwaga! Termin nadsyłania przepisów: do 20 maja 2014 roku.


Kontakt:
Teresa Wąsik
Dział Przedsiębiorczości, Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: (41) 372 22 84 do 86
Biuro projektu ŚKS
ŚODR Modliszewice
 

Źródło: http://sodr.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx