Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Portal Mapa Kultury. Ludzie, miejsca, klimaty

Portal Mapa Kultury. Ludzie, miejsca, klimaty   Portal Mapa Kultury to zaproszenie...

Portal Mapa Kultury. Ludzie, miejsca, klimaty

 

Portal Mapa Kultury to zaproszenie dla wszystkich, a zwłaszcza dla zainteresowanych kulturą swojego regionu, miasta, wsi do zamieszczania informacji o lokalnych ciekawostkach, historiach oraz postaciach, które kształtują tożsamość danego miejsca. Mapę tworzą wpisy użytkowników, które pomagają odkryć przeszłość – tę odległą i tę całkiem bliską – różnorodną i wielokulturową.

Głównym narzędziem portalu jest interaktywna mapa, która pozwala na szybkie odkrywanie kultury regionów. Można tu znaleźć informację o miejscu w naszej okolicy lub poznanym  w podróży, o związanych z kulturą ludziach – twórcach i tych,  którzy upowszechniają, przetwarzają, upamiętniają kulturę. Kategoria „klimaty” opisuje to wszystko, co wpływa na kulturową tożsamość miejsca – zwyczaje, tradycje, legendy, ulotne zjawiska.

Mapa Kultury to portal upowszechniania historii kultury, przejawów kultury ludowej, ale też spojrzenie na współczesność i kulturę popularną.

Zaletą portalu jest działanie oddolne – to użytkownicy, po zarejestrowaniu, dodają wpisy, promując tym samym ważny dla siebie przejaw kultury, często ocalając go od zapomnienia, bądź po raz pierwszy udostępniając szerokiej społeczności ludzi uważnych na kulturę. Instytucje kultury, organizacje pozarządowe, osoby prywatne – każdy może być redaktorem portalu.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się podzielić czymś istotnym dla kultury regionu, gminy, wsi, lokalnej społeczności do dodawania wpisów, zdjęć, filmów i linków, z których często korzystają turyści, uczniowie, ludzie pragnący dowiedzieć się więcej o regionie, w którym żyją lub który chcą odwiedzić.

Już teraz na Mapie Kultury jest wiele przykładów na to, że kulturę można znaleźć wszędzie. Przydrożne kapliczki, twórcy ludowi, obrzędy i tradycje związane z porami roku, ruiny i ślady, tego, czego już nie ma są równie ciekawe jak znane, miejskie zabytki i galerie.

www.mapakultury.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx