Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Festyn białoruski w Parcewie i wystawa ręcznika obrzędowego

Festyn białoruski w Parcewie i wystawa ręcznika obrzędowego   W sobotę 28 sierpnia...

Festyn białoruski w Parcewie i wystawa ręcznika obrzędowego

 

W sobotę 28 sierpnia 2010r. w Parcewie, gm. Bielsk Podlaski odbył się festyn białoruski, któremu towarzyszyła objazdowa wystawa "Ocalić od zapomnienia - ochrona ręcznika obrzędowego w gminie Bielsk Podlaski" przygotowana przez Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego w Widowie. Na sześciu planszach znalazły się ręczniki obrzędowe pochodzące z Parcewa, Plosek, Haciek, Hołod, Orzechowicz oraz Rajska. Mimo chłodu stmosfera była gorąca. Zadbały o to zespoły występujące na scenie. Wśród nich „Malinki” z Malinnik, „Orlanie” z Orli, „Zgodne maki” z Rajska, „Ramonka” z Łosinki, „Rodyna” z Dubiażyna, „Ciernica” z Białorusi oraz gospodarze czyli „Łuna” z Parcewa.

Festyn rozpoczął się od powitania zaproszonych gości, wśród których byli m.in. wójt gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka, przewodniczący BTSK Jan Syczewski, Alina Dębowska kierownik Muzeum w Bielsku Podlaskim, prezes Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska Jerzy Chomczuk, nadleśniczy Nadleśnictwa Bielsk Podlaski Jerzy Andrzejuk oraz zastępca Komendanta Powiatowego PSP Jan Szkoda.

 Działanie realizowane w ramach projektów:

Z ręcznikiem i piosenką przez życie w ramach Lokalnego Partnerstwa PAFW programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Lider partnerstwa: Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

Ochrona ręcznika obrzędowego w gminie Bielsk Podlaski w ramach programów:

- "Kultura Bliska 2010" ze środków Fundacji Wspomagania Wsi\- Programu Wspierania Aktywności Lokalnej "Razem możemy więcej" ze środków Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego

Kontaktwww.fundusz-lokalny.pl , e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 ***

wersja do druku

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx