Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Ogrody Krakowian

Prezes THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych, dr Małgorzata Bonikowska, rozmawia z Piotrem Kempfem, Dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Ogrody Krakowian to projekt realizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Ma on na celu stworzenie w przestrzeni miejskiej małych, przyjaznych terenów zielonych służących szeroko pojętej rekreacji. Są to tzw. parki kieszonkowe, które na całym świecie cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego kieszonkowe? Ze względu na ich rozmiar, który przeważnie nie przekracza powierzchni 5000 m2. Idea parków kieszonkowych jest bowiem odpowiedzią na bardzo ważną kwestię dostępności terenów zielonych dla mieszkańców wielkich aglomeracji miejskich.

"Innovation in politics" jest corocznym konkursem organizowanym przez Instytut Innowacji Politycznych z siedzibą główną w Wiedniu, w którym biorą udział projekty z całej Europy. Inicjatywa ma służyć popularyzacji najciekawszych i najbardziej efektywnych przedsięwzięć, które rozwiązują konkretne problemy społeczności - miast, regionów, państw. Jej celem jest także stworzenie sieci kontaktów między politykami z różnych krajów, których wspólną cechą jest nowoczesne, wykraczające poza schematy podejście do polityki i chęć modernizacji systemu tradycyjnych partii i aktywności publicznej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
 
Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Podkowa Leśna projekt „Zatrzymujemy całą wodę opadową"

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics": Laboratorium Architektury 60+ (LAB60+), Żłobek samorządowy w Rzekuniu

Pierwsza sieć zielonej energii w Polsce - rozmowy z finalistami konkursu Innovation in Politics 2020

Żłobek z nagrodami i solankowa tężnia. Rozmach inwestycyjny w Rzekuniu

Trudne czasy przynoszą wyjątkowe projekty – projekt z Gdyni zwycięża w kategorii „Ekonomia”

Źródło: YouTube

Najnowsze