Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Trwa nabór do Programu Menedżerowie NGO PROMENGO – rocznego, bezpłatnego kursu zarządzania organizacjami pozarządowymi

Do wtorku 2 lutego 2021 Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich czeka na zgłoszenia do Programu Menedżerowie NGO PROMENGO – rocznego, bezpłatnego kursu zarządzania organizacjami pozarządowymi. Dlaczego warto się uczyć w czasach pandemii? Okres kryzysu i niepewności, który obecnie przeżywamy, to dobry moment na krytyczne przyjrzenie się organizacji i wprowadzenie zmian, które pchną ją na nowe tory.

Promengo łączy szkolenia stacjonarne, naukę online, wymianę doświadczeń oraz praktyczne wdrażanie indywidualnych rozwiązań zarządczych. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 250 osób z całej Polski.

Cykl szkoleń obejmuje 9 obszarów tematycznych: fundraising, zarządzanie zespołem, planowanie strategiczne, elementy prawa w praktyce organizacji pozarządowych, zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing, zarządzanie projektami, zarządzanie finansami i umiejętności interpersonalne.

Udział w programie to ok. 260 godzin nauki, w tym ok. 140 godzin przeznaczonych na szkolenia stacjonarne oraz ok. 120 godzin na samodzielną naukę online oraz wykonywanie zadań zaliczeniowych. Decyzja o tym, czy dane zajęcia będą organizowane w formie stacjonarnej czy zdalnej zależeć będzie od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Otwarcie programu odbędzie się 26 lutego 2021 natomiast ostatni zjazd szkoleniowy na początku grudnia bieżącego roku.

Dla kogo Promengo?
Do programu zaproszeni sa wszyscy, którzy wierzą, że do dobrego, efektywnego i sprawnego kierowania nie wystarczą: zapał, entuzjazm i poświęcenie, ale też niezbędna jest konkretna wiedza i umiejętności. Aplikujące osoby powinny aktualnie pełnić funkcje menedżerskie w organizacjach pozarządowych oraz móc wykazać się minimum 2-letnim doświadczeniem w zarządzaniu. Promengo zostało przygotowane dla osób, które pracują w doświadczonych organizacjach – posiadających stały zespół i własny majątek.

Więcej informacji?

Przed wysłaniem aplikacji prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej FAOO  w zakładce Promengo. Szczególnie istotny jest harmonogram zajęć, regulamin programu oraz opis kryteriów, które powinny spełnić osoby aplikujące.

Jak się zgłosić?

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i wysłać do wtorku 2 lutego 2021. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 15 lutego 2021 r.

PROMENGO realizowane jest przez Fundację Akademia Organizacji Obywatelskich dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Źródło: https://faoo.pl

Najnowsze