Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

RARYTAS -spektakl muzyczny -7 sierpnia w GOK Dźwierzuty

Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury ANIMA oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach zapraszają na spektakl muzyczny "Rarytas", który odbędzie się 7 sierpnia w GOK Dźwierzuty.

Spektakl "Rarytas" ma formę wywiedzioną z tradycyjnej gawędy opowiadanej za stołem, snutej do wtóru muzyki i śpiewu. Punktem wyjścia, a zarazem osią wydarzenia jest wzorowana na opowieściach chasydów historia o Pinkasie ("Rarytas" z tomu "Barwinkowy wianek" Stanisława Vincenza) opowiadana przez aktora Wolfganga Niklausa animującego drewniane figury. Przez cały spektakl rozbrzmiewa żywa muzyka - huculskie i żydowskie melodie, ekstatyczne freilachy, chasydzkie niguny.

Część koncertowa rozpoczynająca wieczór jest przede wszystkim przywołaniem atmosfery wielokulturowego tygla, jakim zawsze były  Karpaty. Artyści korzystają z oryginalnego instrumentarium (skrzypce, huculskie cymbały, akordeon, rumuński baraban, pasterskie fujarki, koboz), a wykonują melodie i pieśni ludów zamieszkujących tamte tereny, których nauczyli się od wiejskich muzykantów i zgromadzili w czasie swoich licznych wypraw w tamte rejony.

Prawdziwym "rarytasem" będzie też strona wizualna przedsięwzięcia – obrazy tworzone na żywo w unikatowej technice malowania piaskiem przez znakomitą artystkę Katarzynę Perkowską.

Wykonanie "Historii o Pinkasie": Johann Wolgang Niklaus,

Reżyseria: Wacław Sobaszek

Lalki: Małgorzata Dżygadło-Niklaus,Tadeusz Piotrowski

Muzyka:  "Kwartet Wiejski" (Robert i Ewa Wasilewscy, Jacek Hałas i Alicja Choromańska-Hałas) oraz Wolfgang Niklaus
Malowanie piaskiem: Katarzyna Perkowska

Wstęp bezpłatny za okazaniem wejściówki.

Ilość miejsc ograniczona. Możliwa rezerwacja telefoniczna 89-621-12-80.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Szczycieńskiego

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx