Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Festiwal na Ludową Nutę / Lubartów 2020

Festiwal na Ludową Nutę jest kontynuacją spotkań ludowych, odbywających się w Lubartowie, w nowej odsłonie. "Muzykowanie na Ludową Nutę" stało się lokalną tradycją kontynuowaną od ponad 20 lat. Na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Lubartowa i okolic
 
 
Festiwal rozpocznie się o godz. 15:00. Będzie to okazja, by zapoznać się z tradycyjną muzyką ludową oraz przyjrzeć się strojom, które kiedyś nosili ludzie zamieszkujący teren Lubelszczyzny.

Podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu na Ludową Nutę publiczność miała okazję posłuchać kapel ludowych z Kamionki, Milejowa, Łopiennika, Szydłowca, Chełma, Siedliszcza, Samoklęsk, Lublina, Żółkiewki oraz Lubartowa. Wieczorem wystąpił Szalom Chełm oraz kapela folkowa Góralska Hora. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa strojów ludowych.

Więcej informacji

Źródło: Facebook

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx