Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Szansa na Oskara 2018 - Suwalskie"

"Szansa na Oskara 2018 - Suwalskie" to konkurs na najlepsze i najciekawsze wykonanie pieśni z repertuaru śpiewaczek ze Stanowiska, Wiżajn oraz Wysokiego.

Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!

To niepowtarzalna okazja, by zagłębić się w meandry suwalskiego śpiewu, by poznać 6 pieśni i zmierzyć się ze sceną i publicznością. Gwarantujemy miłą atmosferę, ciepło nastawionych słuchaczy, życzliwe jury oraz wspaniałe nagrody! Jedną z nich będzie możliwość zaśpiewania na scenie razem z bohaterkami naszego wydarzenia – śpiewaczkami ze Stanowiska i Wysokiego.
Po konkursie odbędzie się potańcówka, na której zagrają Chłopcy z Nowoszyszek !!!

Będzie to już X edycja „Szansy na Oskara”!
Konkurs tym razem dotyczy pieśni z Suwalszczyzny i odbędzie się podczas FESTIWALU „Oj Wiosna Ty Wiosna" w sobotę 28 lipca w Sejnach (dokładną lokalizację podamy nieco później).

Uczestnicy konkursu mają za zadanie poznać repertuar z jednej lub z dwóch kategorii:
• pieśni Weroniki Zubowicz ze Stanowiska (gm. Giby)
• pieśni Stanisławy Czuper z Wysokiego (gm. Raczki)
• pieśni Anny Andruszkiewicz z Wiżajn (gm.Wiżajny)

Nagrania pieśni wybranych do konkursu (po 6 pieśni z każdej wsi) na początku lipca zamieścimy na portalu www.youtube.com pod hasłem „Szansa na OSKARA 2018” na kanale Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia. Podczas konkursu uczestnicy będą mogli wykonać przed jury i publicznością jedną, wylosowaną przez prowadzącego pieśń. Słowa pieśni – oczywiście tylko na wszelki wypadek – będą podczas koncertu wyświetlane. Za najlepsze, najciekawsze wykonanie pieśni zostaną przyznane nagrody rzeczowe (3 nagrody główne oraz wyróżnienia).

Uwaga!
Do konkursu mogą zgłaszać się osoby indywidualne oraz grupy. Podczas koncertu konkursowego może wystąpić maksymalnie 20 osób/grup. Liczy się kolejność zgłoszeń!!!

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU przyjmowane będą wyłącznie poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy (zamieścimy go na początku lipca wraz z regulaminem).

W razie pytań, prosimy pisać na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Źródło: https://www.facebook.com/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx