Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Encyklopedia muzyki tradycyjnej Polesia

Miejsce to stanowić ma przewodnik po muzyce wiejskiej rozległych obszarów Polesia leżących na terenie Białorusi, Ukrainy i Polski. Chcemy tu prezentować najciekawsze zjawiska i artystów wykonujących miejscowy repertuar przejęty w międzypokoleniowym przekazie: wiejskich śpiewaków i muzykantów, ale także miejskich muzyków podejmujących kontynuację poleskiego stylu i repertuaru w oparciu o bezpośredni przekaz tradycji muzycznych. 

http://www.muzykapolesia.net/

Prezentujemy tu sylwetki i - w miarę możliwości - nagrania śpiewaków, śpiewaczek  i instrumentalistów, a także zespołów śpiewaczych i kapel, których działalność artystyczna przypadła na okres ostatnich kilkudziesięciu lat, zarówno artystów znanych ze scen wielkich festiwali jak i tych, których działalność muzyczna nie wykraczała poza rodzinną wieś. Polesie to region rozległy i muzycznie niezmiernie bogaty, dlatego praca nad zawartością naszej encyklopedii zaplanowana jest na co najmniej kilka lat.  Liczymy na pomoc i współpracę ze strony osób prywatnych i instytucji posiadających informacje, fotografie, materiały dźwiękowe i filmowe, które mogłyby ten leksykon uzupełnić. Ważne są nawet najdrobniejsze wzmianki o dawnych muzykantach czy stare fotografie z rodzinnego archiwum. 
 
Idea i redakcja całości: Krzysztof Gorczyca
autorzy materiałów: Iryna Maziuk (Mińsk), Oleksij Nahornyuk, Jurij Kowalczuk, Wiktor Kowalczuk (Równe), Natalia Serbina, Oleg Korobow, Margarita Skażenik (Kijów), Agnieszka Szokaluk, Krzysztof Gorczyca (Lublin) Maria Tulżankowa (Homel), Maniucha Bikont (Warszawa)
 
 
  Wydawca, realizator:                                                partnerzy:
   
 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx