Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Adam Bałdych o skrzypcach - film Instytutu Muzyki i Tańca

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Adam Bałdych – skrzypek” będącego wizytówką niezwykle wszechstronnego artysty i skrzypiec wykorzystanych w bardzo różnorodny sposób.

 

Na instrumencie, który jest znany od wieków z powodzeniem można grać nie tylko muzykę klasyczną, ale również jazz, muzykę tradycyjną i rozrywkową. Adam Bałdych potrafi grać na skrzypcach na każdy sposób. Znany skrzypek jazzowy i kompozytor zaprasza do wspólnej podróży przez muzyczne style i gatunki, grając fragment utworu średniowiecznej kompozytorki Hildegardy z Bingen „Canticles of Ecstasy”, trochę muzyki tradycyjnej, jazzowej – bardziej konwencjonalnej i free, trochę rozrywkowej, a na koniec, improwizując, łączy te różne style. Film posiada polską i angielską wersję językową.

W filmie wykorzystano fragment koncertu Adama Bałdycha z zespołem oraz Baltic Neopolis Orchestra, z jego własnym utworem „Mozaika – Impresje”, który odbył się 26 listopada 2015 roku w Szczecinie w Studio S1 Polskiego Radia Szczecin.

Producentem filmu jest Instytut Muzyki i Tańca.

Adam Bałdych - ur. 1986, skrzypek i kompozytor. Przez wielu krytyków uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza skrzypiec. Artysta, oprócz niesamowitej wirtuozerii, ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Świadomie nawiązuje do polskiej tradycji i zaciera granice między muzyką poważną i jazzową. Od lat intensywnie koncertuje w Polsce i na świecie, wydaje płyty, otrzymuje prestiżowe nagrody. W sezonie 2015/16 m.in. odbył w Polsce trasę koncertową promującą płytę "Bridges" z Helge Lien Trio. www.adambaldych.com

Źródło: http://imit.org.pl/

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cztery pory roku na jazzowo w wiejskim klimacie

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx