Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konferencja naukowa „Park kulturowy a ochrona krajobrazu”

W ramach tegorocznej edycji EDD, której myślą przewodnią jest „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”, w piątek 15 września w godz. 10.00 – 15.00 zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt. Park kulturowy a ochrona krajobrazu, która odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji przy ul. Katowickiej 87a w Opolu. (Przy dużym zainteresowaniu konferencja może być przeniesiona do Studenckiego Centrum Kultury – budynku obok). Temat konferencji ściśle związany jest z kampanią Narodowego Instytutu Dziedzictwa Krajobraz mojego miasta”.

Podczas konferencji prelegenci poruszą m.in. problemy: płaszczyzny konfliktu interesów w obszarze prawnej ochrony krajobrazu, park kulturowy a ustawa krajobrazowa – konkurencja czy uzupełnienie, a także podzielą się doświadczeniami z funkcjonowania uchwalonych parków kulturowych. Podczas konferencji uczestnicy zapoznają się również z filmem pt. „Krajobraz mojego miasta” wyprodukowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa z inicjatywy prof. Magdaleny Gawin, Generalnego Konserwatora Zabytków.

Po zakończeniu wystąpień planowane są warsztaty terenowe, prezentujące walory krajobrazowe i kulturowe Wyspy Pasieka w Opolu w kontekście ich oceny z punktu widzenia utworzenia parku kulturowego. Warsztaty poprowadzi pani Agnieszka Sałyga-Rzońca, architekt krajobrazu z opolskiego Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Udział w warsztatach przewidziany jest dla jedynie 20-25 osób i wymagane są zapisy tel. 508-240-539 lub e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Organizator:

Uniwersytet Opolski – Wydział Prawa i Administracji

Katedra Prawa Administracyjnego

45-060 Opole, ul. Katowicka 87 a, tel. 508-240-539, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.uni.opole.pl

https://sites.google.com/view/parkkulturowy-konferencja

Partnerzy:

Narodowy Instytut Dziedzictwa
Stowarzyszenie Prawa Finansowego „Aureus”

Źródło: http://www.nid.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx