Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Masz pomysł na działanie z zakresu animacji kulturowej w woj. pomorskim? Weź udział w konkursie Bardzo Młoda Kultura

Animatorzy i edukatorzy zajmujący się edukacją kulturową w województwie pomorskim mają szansę na dodatkowe środki na działania. W puli konkursu Bardzo Młoda Kultura 2020 – pomorskie jest 36 000 zł. Zgłoszone do 20 lipca projekty muszą zakładać współpracę sfer kultury i oświaty, uwzględniając obowiązujące ograniczenia i obostrzenia ogłaszane przez władze RP, mogą odbywać się offline, on-line lub w formie hybrydowej. Szczegóły oraz regulamin konkursu znajdują się na: http://sieckultury.pl.

 
fot. Bartosz Bańka.

Instytut Kultury Miejskiej, lokalny operator programu Bardzo Młoda Kultura, zaprasza edukatorów i animatorów do wzięcia udziału w jesiennej edycji konkursu, którego głównym celem jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej i wykorzystanie edukacyjnego potencjału drzemiącego w kulturze.

W tej edycji prowadzony będzie kolejny, otwarty nabór wniosków. - Zachęcamy animatorów, edukatorów i nauczycieli do zgłaszania pomysłów na działania, jakie chcieliby zorganizować dla swoich odbiorców, podopiecznych, uczniów – mówi Agata Andrasiak-Czarnecka z Instytutu Kultury Miejskiej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 do 20 lipca, do godz. 17.00 adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na tym etapie nie są wymagane podpisy wnioskodawców, a każdy z uczestników może złożyć tylko jeden projekt.


fot. Piotr Zatoń.

Kto może wziąć udział w konkursie i złożyć wniosek z pomysłem na projekt?

Osoby fizyczne, zespoły nieformalne, podmioty sektora publicznego oraz organizacje pozarządowe, które zaproponują w swoim wniosku koncepcję działań z zakresu edukacji kulturowej opartą o partnerską współpracę między sektorem oświaty i kultury i jednocześnie uczestniczył wiosną lub przyswoją informacje zawarte w webinarium z obowiązkowego szkolenia „Osadnicy, czyli animator na tropie projektu edukacyjno-kulturowego”.

Koordynatorzy projektów, które były realizowane w wiosennej edycji konkursu, mogą złożyć wniosek o kontynuację swoich działań lub zaproponować nowy pomysł do realizacji. Inicjatywy nie muszą ograniczać się do działań online. Projekty można realizować w rzeczywistości zdalnej, hybrydowej, a także offline przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Wszystko zależy od potrzeb i kreatywności pomysłodawców.

Konkursowe projekty będą oceniane w dwóch kategoriach, w zależności od doświadczenia: początkujący oraz doświadczony realizator. Kwoty przeznaczone na realizację działań wynoszą od 500 zł do 12 000 zł, przy czym łączna pula środków przeznaczonych na finansowanie wszystkich działań wyłonionych w ramach jesiennej edycji konkursu wynosi 36 000 zł.

Wyniki konkursu Bardzo Młoda Kultura lato-jesień 2020 zostaną opublikowane na stronie www.sieckultury.pl do dnia 28 lipca 2020 roku. Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone przez specjalnie wyznaczoną komisję, składającą się z osób doświadczonych w sektorach kultury i/lub oświaty i edukacji. Każdy z projektów zostanie oceniony w skali od 0 do 100 pkt. Szczegółowe kryteria oceny znajdują się w regulaminach dostępnych na: www.sieckultury.pl.

Realizacja działań zaplanowanych w projekcie oraz ich finansowanie muszą odbyć się w terminie od 31 lipca do 9 października 2020 roku.

Informacji na temat konkursu udziela Monika Leszczyńska – tel. 797 350 135, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----

Instytut Kultury Miejskiej otrzymał z Narodowego Centrum Kultury środki na trzy lata (2019-2021) sieciowania edukacji i kultury w Gdańsku i regionie. Działania projektu IKM Sieć Kultury są kontynuowane w ramach programu NCK Bardzo Młoda Kultura. Koordynatorką tych programów jest Agata Andrasiak-Czarnecka.

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx