Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wykład ekspercki Programu Kreatywna Europa „Czas na zieloną zmianę: po co i jak wdrażać standardy organizacji wydarzeń kulturalnych przyjaznych dla środowiska naturalnego i ludzi”

Zielony Ład dla Europy (Green Deal for Europe) to projekt reform polityki klimatycznej Unii Europejskiej, mający na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej przez Unię Europejską do 2050 roku. Będzie to wymagało działań we wszystkich sektorach gospodarki i dziedzinach życia, m.in. inwestycji w technologie przyjazne dla środowiska, wspierania innowacji przemysłowych, wprowadzania czystszych, tańszych i zdrowszych form transportu prywatnego i publicznego, obniżenia emisyjności sektora energii.

 Wykład ekspercki Joanny Mieszkowicz „Czas na zieloną zmianę: po co i jak wdrażać standardy organizacji wydarzeń kulturalnych przyjaznych dla środowiska naturalnego i ludzi” poświęcony będzie standardom organizacji „zielonych” wydarzeń kulturalnych.

Joanna Mieszkowicz – innowatorka społeczna, edukatorka ekologiczna, aktywistka miejska. W swoich działaniach stara się łączyć kulturę z naturą – zachęca do szacowania i niwelowania swojego negatywnego wpływu na środowisko orgnizatorów wydarzeń – jest twórczynią pierwszego w Polsce Kalkulatora emisji CO2 i rekompensaty w postaci posadzenia drzew, stworzyła w Polsce standard Zielonych Wydarzeń, promuje rozwiązania pozwalające zaoszczędzić koszty, organizuje wydarzenia angażujące ludzi w każdym wieku do praktycznych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, m.in. sadzenia drzew i ogrodów (wsparła posadzenie ponad 1,5 miliona drzew w Polsce). Współpracuje z festiwalami w całej Polsce, ma szerokie doświadczenie w projektach międzynarodowych. Współtworzy Fundację Aeris Futuro, Komisję Dialogu Obywatelskiego ds. Środowiska w Krakowie, Wawelską Kooperatywę Spożywczą, Krakowską Elektrownię Społeczną (spółdzielnię inwestującą w fotowoltaikę). Stara się być eko-mamą. W wolnym czasie najchętniej podróżuje, tańczy, czasem uczy tańców tradycyjnych z różnych kultur.

Spotkanie odbędzie się w formie webinarium we wtorek 30 czerwca 2020 roku w godzinach 11.00-12.30.
Udział w webinarium jest bezpłatny. Zapisy na spotkanie przyjmujemy do dnia 29 czerwca br. (poniedziałek) do godziny 17.00 bądź do wyczerpania miejsc.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Zapraszamy do udziału!

REGULAMIN WEBINARIÓW

Źródło: https://kreatywna-europa.eu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx