Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs „Kuma kumie pomóc umie! Solidarni w zdrowiu i chorobie”

Pomagasz w czasie pandemii? Zrób zdjęcie, dodaj opis i pokaż światu swoją solidarność! Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza konkurs na fotograficzne udokumentowanie wzajemnej pomocy na wsi. Konkurs ten pozwoli zobrazować jak w tym trudnym czasie wspiera się nawzajem społeczność wiejska.

Trwa walka z epidemią koronawirusa. Polacy mobilizują się i nie tylko przestrzegają obostrzeń, ale organizują pomoc dla tych, którzy szczególnie jej w tym czasie potrzebują. Akty solidarności społecznej są widoczne w każdym zakątku naszego kraju, zarówno w dużych aglomeracjach miejskich, jak i w małych miasteczkach i na wsiach. Warto utrwalić w pamięci i udokumentować wszystko to, co pomogło przetrwać trudne chwile. Najczęściej proste, solidarne zachowania, wyczulenie na potrzeby najsłabszych wystarczają, aby mała wiejska społeczność dodała ludziom poczucia bezpieczeństwa. Pochwalcie się swoimi liderami z czasu epidemii. Czekamy na zdjęcia z opisami.

Wieś zawsze jednoczyła się w trudnych momentach. Mieszkańcy nigdy nie zostawiali w potrzebie swoich sąsiadów. Trudny czas pandemii postawił przed nami wiele wyzwań. Zachęcamy do przesłania nam fotografii obrazującej przykłady solidarności z potrzebującymi sąsiadami, szczególnie w tak trudnym okresie – mówi Karol Krajewski, Dyrektor Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Prosimy o przesyłanie fotografii dokumentujących pomoc wzajemną w okresie trwania stanu epidemii w Polsce wraz z opisem podejmowanych działań. Ocenie będą podlegać: wpisanie się fotografii w cele konkursu oraz jakość i estetyka zdjęcia przedstawiającego efekt końcowy. Na wygranych czekają nagrody pieniężne.

Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do dnia 14 czerwca 2020 roku na zasadach wskazanych w Regulaminie konkursu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Organizatora: www.nikidw.edu.pl

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx