Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie przy „Kolędowaniu…” i „Kraj–obrazie niepodległości…”

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na spotkanie promujące nowe publikacje: „Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie” (wydane wspólnie z Towarzystwem Wydawniczym „Historia Iagellonica") oraz „Kraj–obraz niepodległości. Życie codzienne u progu wolnej Polski”.

Wydarzenie odbędzie się 28 lutego 2020 r. w godz. 11.30 – 14.00 w szkole z Trzebosi w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Porządek spotkania:

11.30 – rozpoczęcie: Jacek Bardan – dyrektor Muzeum

11.45 – „Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie” – cele, założenia, działania: Jolanta Dragan – koordynator projektu

12.00 – „Kraj–obraz niepodległości”: cele, założenia i realizacja: dr Janusz Radwański

12.15 – refleksje redaktorów: prof. dr hab. Jadwiga Hoff (Uniwersytet Rzeszowski), dr hab. Katarzyna Smyk (prof. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)

12.45 – „Folklor jako zwierciadło przechadzające się po gościńcu. Jak przemiany życia odbijają się w folklorze” – dyskusja

13.45 – prezentacja fragmentu filmu dokumentacyjnego o tradycyjnym kolędowaniu

14.00 – poczęstunek

W tym dniu będzie można nabyć wydawnictwa.

Publikację „Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Województwa Podkarpackiego.

Szczegóły: www.muzeumkolbuszowa.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx