Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Weź udział w akcji Żonkile w 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Już po raz ósmy Muzeum Historii Źydów Polskich POLIN zachęca do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim, które rozpoczęło się 19 kwietnia 1943 roku.

Marek Edelman – ostatni przywódca powstania i jeden z ocalałych z warszawskiego getta w rocznice powstania składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum Kontynuuje tę tradycję, rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.

Akcja Żonkile to również inne formy upamiętniania – co roku udostępniane są wszystkim zgłaszającym się szkołom, bibliotekom oraz instytucjom pakiety materiałów, które wspomagają je w organizacji lekcji tematycznych, pokazów filmów, dyskusji i innych wydarzeń związanych z obchodami rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Aby dołączyć do akcji, wystarczy wypełnić właściwy formularz.

Wolontariat indywidualny – zgłoszenia do 24.02.2020

19 kwietnia chcę rozdawać papierowe żonkile i informować o akcji przechodniów na ulicach Warszawy. Mam rocznikowo powyżej 14 lat.

Do akcji zgłaszam się w pojedynkę lub z rodziną i znajomymi >>

Szkoły warszawskie – zgłoszenia do 1.03.2020

Jestem nauczycielką/em warszawskiej szkoły i chcę uczestniczyć z uczniami w rozdawaniu żonkili 19 kwietnia na ulicach Warszawy.

Zgłoszenia szkół warszawskich >>

Szkoły, biblioteki, instytucje:  organizacja wydarzeń w placówce – zgłoszenia do 13.04.2020

Do akcji zgłaszam się jako przedstawiciel instytucji (szkoły, biblioteki lub innej organizacji) i chcę zorganizować w swojej placówce wydarzenie (np. lekcję tematyczną, pokaz filmu lub dyskusję) upamiętniające powstanie w getcie warszawskim.

Zgłoszenia instytucji chcących zorganizować wydarzenia w swojej placówce >>

Źródło: https://polin.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx