Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Seminarium „Mobilność artystów i profesjonalistów. Programy wsparcia dla sektora kultury” – 28 listopada 2019, Warszawa

Serdecznie zapraszamy na organizowane przez Creative Europe Desk Polska seminarium „Mobilność artystów i profesjonalistów. Programy wsparcia dla sektora kultury”, poświęcone  programom rezydencjalnym i stypendialnym dla artystów i profesjonalistów sektora kultury.

Celem seminarium jest pokazanie możliwości rozwoju ścieżki zawodowej artystów i profesjonalistów sektora kultury, na poziomie ponadnarodowym.

Podczas seminarium zostaną zaprezentowane programy rezydencjalne i mobilności dla sektora kultury. Gościć będziemy Helenę Skikos z Komisji Europejskiej, która przedstawi możliwości rozwoju w ramach programu mobilności i-Portunus oraz podsumuje pierwszą edycję tego pilotażowego programu.  Helene Skikos zaprezentuje również nowy projekt pilotażowy Komisji Europejskiej dotyczący współpracy z Bałkanami Zachodnimi.

Prezentacje zostaną wygłoszone również przez Olgierda Zbychorskiego z Instytutu Adama Mickiewicza, który przedstawi program wsparcia indywidualnego uczestnictwa w wydarzeniach poza granicami kraju „Kultura polska na świecie”, a także Ewę Zielnik z Instytutu Teatralnego, która zaprezentuje międzynarodową sieć udostępniania informacji o  rezydencjach i programach „On the Move”.

W ostatniej części spotkania zapraszamy na panel dyskusyjny podczas którego Maciej Dydo porozmawia z uczestnikami o szansach rozwoju dla artystów i profesjonalistów sektora kultury. Gośćmi panelu będą: Paulina Maloy (Strefa Kultury Wrocław), Ika Sienkiewicz-Nowacka (Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie), Zofia Starikiewicz (Centrum Kultury Zamek w Poznaniu), Lila Bosowska (Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia), a także Anna Rakowska (Narodowe Centrum Kultury).

Do udziału w seminarium serdecznie zapraszamy artystów i profesjonalistów sektora kultury, przedstawicieli instytucji oraz małych i średnich przedsiębiorstw z sektorów kultury i kreatywnego oraz wszystkich zainteresowanych tematyką mobilności.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, lecz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy przez FORMULARZ REJESTRACYJNY.

PROGRAM WYDARZENIA

Źródło: https://kreatywna-europa.eu/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx