Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs na scenariusz słuchowiska "Cud na Wisłą. Bitwa Warszawska 1920"

Program 1 Polskiego Radia S.A. i Teatr Polskiego Radia S.A. ogłaszają konkurs na scenariusz słuchowiska "Cud na Wisłą. Bitwa Warszawska 1920". Konkurs zostaje ogłoszony w związku z obchodzoną w 2020 roku 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej.

Piechota polska w marszu na front przed bitwą warszawską
Piechota polska w marszu na front przed bitwą warszawskąFoto: Centralne Archiwum Wojskowe

Temat Konkursu odnosi się do narodowej historii, ale w zamierzeniu Organizatorów ma również charakter uniwersalny. Sposób ujęcia tematu historycznego i zakres skojarzeń związanych z  tematem  Bitwy Warszawskiej pozostaje wyłączną domeną autorów. Najważniejszym kryterium oceny nadesłanych Utworów będzie ich oryginalność i jakość artystyczna. Celem Konkursu jest popularyzacja  wśród słuchaczy  wiedzy historycznej i zwiększenie  zainteresowania  propozycjami  antenowymi Programu 1 Polskiego Radia.

Nagrody i wyróżnienia

1.    Laureatom Konkursu zostaną przyznane następujące nagrody:
1)    I nagroda pieniężna w wysokości 10.000 zł, w tym 1.000 zł tytułem wynagrodzenia za udzielenie licencji w zakresie, o którym mowa w § 7 należne na podstawie odrębnej umowy;
2)    II nagroda pieniężna w wysokości 7.000 zł, w tym 700 zł tytułem wynagrodzenia za udzielenie licencji w zakresie, o którym mowa w § 7 należne na podstawie odrębnej umowy;
3)    III nagroda pieniężna w wysokości 4.000 zł, w tym 400 zł tytułem wynagrodzenia za udzielenie licencji w zakresie, o którym mowa w § 7 należne na podstawie odrębnej umowy.

REGULAMIN KONKURSU

Źródło: https://www.polskieradio.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx