Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich

Już po raz ósmy w ramach akcji „Darmowy listopad” będzie można bezpłatnie odwiedzić największe rezydencje królewskie w Polsce – Muzeum Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Zamek Królewski na Wawelu. Inicjatorem i fundatorem akcji jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich

„Darmowy listopad” w Rezydencjach Królewskich to jedna z najważniejszych akcji promujących zabytki i muzealne zbiory. Jej celem jest edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze, szczególnie wśród dzieci, młodzieży i seniorów. W ramach akcji wybrane muzea prezentują swoje kolekcje i udostępniają wystawy czasowe.

Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie przygotował dla uczestników akcji możliwość zwiedzania ekspozycji stałych muzeum, m.in. Apartament Wielki i Apartament Królewski z Salą Wielką (Balową), Sypialnią, Salą Canaletta, Salą Senatorską, Pokojami Matejkowskimi oraz wystawę czasową „Poczet królów Polski”.

W drugiej połowie listopada będzie można zwiedzać Bibliotekę Królewską – jedyne ocalałe z pożogi wojennej oryginalne wnętrze, Piwnicę Więzienną, Galerię Lanckorońskich z obrazami Rembrandta oraz Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej.

Organizatorzy zaplanowali również atrakcje dodatkowe, m.in. Pokój zagadek - zorganizowany w stylizowanym namiocie na Dziedzińcu Wielkim Zamku.

Więcej informacji na stronie: https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/aktualnosci/darmowy-listopad-2019

Łazienki Królewskie

W Łazienkach Królewskich od 3 do 30 listopada 2019 r. będzie można zwiedzać Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów oraz królewskimi apartamentami, Starą Oranżerię z Teatrem Królewskim i Królewską Galerią Rzeźby, Pałac Myślewicki z apartamentami ks. Józefa Poniatowskiego oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa z ekspozycjami stałymi.

Głównym wydarzeniem akcji w Łazienkach Królewskich jest wystawa czasowa "Virtuti Militari", prezentowana w Podchorążówce. Ekspozycja przybliża historię najstarszego polskiego odznaczenia wojskowego, która opowiedziana została przez pryzmat losów kilkudziesięciu uhonorowanych nim postaci.

Więcej informacji na stronie: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/darmowy-listopad-2018-w-lazienkach-krolewskich

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III zaprasza do zwiedzania II trasy w pałacu, gdzie można zobaczyć Apartamenty Marszałkowej Lubomirskiej, Pokoje Chińskie i Myśliwskie oraz Galerię Magazynową. Dodatkowo zwiedzającym zostaną udostępnione pałacowe ogrody i wystawa czasowa „Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy” w Oranżerii. Ponadto warto również skorzystać z darmowych spacerów edukacyjnych i warsztatów: „Drobne przyjemności”, „Co za meble! Historie o niezwykłych meblach pisarskich” oraz „Znane i nieznane legendy o królu Janie III”.

Więcej informacji na stronie: https://www.wilanow-palac.pl/darmowy_listopad.html

Zamek Królewski na Wawelu

W Zamku Królewskim na Wawelu będzie można bezpłatnie zobaczyć wybrane wystawy "Reprezentacyjne Komnaty Królewskie", "Wawel Zaginiony", "Skarbiec Koronny i Zbrojownia”, "Porcelana miśnieńska w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu". Dodatkowo Dział Oświatowy zaprasza na bezpłatne lekcje muzealne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Więcej informacji na: https://wawel.krakow.pl/darmowy-listopad-2019

Źródło: https://www.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx