Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ruszyła kolejna edycja Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora to wyróżnienie przyznawane od dwudziestu lat za wybitne osiągnięcia mające na celu ochronę dziedzictwa kulturowego w Polsce w następujących dziedzinach: działalność muzealna, konserwatorska, archiwalna i biblioteczna; utrwalanie i ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą; przedsięwzięcia samorządowe służące ochronie dziedzictwa kulturowego; indywidualne i zbiorowe inicjatywy mające na celu gromadzenie oraz ochronę śladów i pamiątek dziedzictwa kulturowego; upowszechnianie wiedzy o potrzebie i metodach ochrony dziedzictwa kulturowego w Polsce. Jest uznawana za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w tej dziedzinie. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia mogą zostać osoby fizyczne oraz instytucje.

Celem przedsięwzięcia jest promocja oraz wsparcie tych, którzy podejmują się działań służących ochronie polskiego dziedzictwa kulturowego zarówno w kraju, jak i za granicą.

Do 5 listopada 2019 roku możliwe jest przesyłanie zgłoszeń do dwudziestej pierwszej już edycji Nagrody. Zgłoszeń należy dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie. Kandydatów do Nagrody zgłaszać mogą członkowie Kapituły, laureaci poprzednich edycji Nagrody oraz instytucje kultury - państwowe, samorządowe bądź pozarządowe.

Więcej informacji


Dokumenty do pobrania:

Źródło: http://www.citibank.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx