Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Programy MKIDN 2020 zostały ogłoszone

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił nabór do Programów MKiDN na rok 2020. Termin składania wniosków w naborze upływa 29 listopada 2019 roku. Jednocześnie przypominamy, że nabór do wcześniej ogłoszonego Programu „Ochrona zabytków” upływa 31 października. Poprzez Programy Ministra wspieramy m.in. rozwój kultury muzycznej, edukację artystyczną, działalność wydawniczą czy ochronę dziedzictwa kulturowego za granicą. O dofinansowanie mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, instytucje filmowe, szkoły i uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe oraz podmioty gospodarcze.

Programy 2020

W naborze na 2020 rok wprowadzono zasadnicze zmiany: 

1. Uproszczono procedurę naboru wniosków - wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem systemu EBOI (bez konieczności przesyłania papierowej wersji Potwierdzenia złożenia wniosku).  Dokumentacja w wersji papierowej lub poświadczona kwalifikowanym podpisem elektronicznym będzie niezbędna dopiero na etapie realizacji przyznanych dofinansowań.

2. Zmodyfikowano formę prezentacji procedur - zasady ubiegania się o wsparcie zostały zawarte w Ogłoszeniu Ministra KiDN w sprawie naboru do programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2020. Komplet informacji na temat danego programu jest dostępny pod linkiem Regulamin i specyfikacja.

3. Rozszerzono zakres programu Promesa MKIDN.

4. Stworzyliśmy program pn. Narodowa kolekcja sztuki współczesnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego realizowane będą zadania objęte dotychczas dofinansowaniem w ramach programów Narodowe kolekcje sztuki współczesnej oraz Regionalne kolekcje sztuki współczesnej.

Szczegółowe informacje dotyczące powyższych zmian, regulamin i wytyczne dostępne są tutaj.

Źródło: https://www.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx