Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Marianna Śmiłowska „Pieśni” - płyta z tradycyjnymi pieśniami z regionu Gór Świętokrzyskich

Pod Patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa została wydana płyta z tradycyjnymi pieśniami w wykonaniu Marianny Śmiłowskiej. To już piąte wydawnictwo Fundacji Korzenie promujące dziedzictwo muzyczne regionu Gór Świętokrzyskich.

Marianna Śmiłowska od urodzenia mieszka w rodzinnej wsi. Od najmłodszych lat towarzyszyły jej pieśni śpiewane w domu przez jej babcie oraz tradycyjna muzyka taneczna wygrywana na skrzypcach przez ojca Wincentego Jamioła – znanego świętokrzyskiego muzykanta. W swojej pamięci przechowała bogaty repertuar tradycyjnych utworów, charakterystyczny dla regionu sposób śpiewania a także lokalną gwarę.

Ta płyta to wyśpiewana opowieść o życiu wiejskiej kobiety z Kielecczyzny. Pieśni przenoszą nas do czasu jej dzieciństwa, które najczęściej spędzała pasąc zwierzęta, na pola i do lasów - gdzie śpiewała o swojej miłości, do domu weselnego, w którym żegnała się z matką ... a na koniec przed obrazek z wizerunkiem Świętej, który towarzyszy jej w sędziwym wieku.

Wydawca: Fundacja Korzenie. Patronat: Narodowy Instytut Dziedzictwa. Płyta współfinansowana ze środków Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx