Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Nowy nabór do European Union Youth Orchestra

Przypominamy, że do dnia 24 listopada 2019 roku Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej przyjmuje zgłoszenia muzyków do European Union Youth Orchestra 2019. Przesłuchania kandydatów odbywać się będą w siedzibie Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w dniach 14 i 15 grudnia 2019 roku (sobota i niedziela).

EUYO – powołana do życia przez Lionela i Joy Bryer w 1976 roku – ucieleśnia ideały europejskiej wspólnoty poprzez wspólną pracę młodych (w wieku 16-26 lat), utalentowanych instrumentalistów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Co roku orkiestra odbywa światowe tournée pod batutą najwybitniejszych dyrygentów – z zespołem pracowali m.in. Leonard Bernstein, Herbert von Karajan i Claudio Abbado. Orkiestra towarzyszyła także wielu artystom światowej sławy. Grali z nią m.in. Martha Argerich, Barbara Hendricks, Nigel Kennedy, Anne-Sophie Mutter, lord Yehudi Menuhin, Jessey Norman, Murray Perahia, Maurizio Pollini.

Uczestnictwo w projektach EUYO jest dla młodych muzyków szansą na kontakt z wybitnymi artystami i znakomitą praktyką gry w orkiestrze prezentującej bardzo wysoki poziom wykonawczy, dorównujący najlepszym zespołom o wieloletniej tradycji. Wybór do składu orkiestry przeprowadzany jest przez kierownictwo EUYO w poszczególnych państwach Europy. W Polsce przesłuchania kandydatów organizuje Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej.

Szczegółowe informacje (wymagania repertuarowe itp.) można uzyskać na stronie internetowej www.euyo.uk,a także u Elizy Kujan (tel. 22 55 15 786, 695 310 107; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Źródło: https://www.gov.pl/

Najnowsze