Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Niematerialne dziedzictwo kulturowe w regionie - warsztaty w Opolu

Zapraszamy na pierwsze regionalne warsztaty informacyjno-szkoleniowe organizowane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Muzeum Wsi Opolskiej poświęcone zagadnieniom ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego w myśl Konwencji UNESCO z 2003 roku.

Do udziału w spotkaniu w szczególności zachęcamy osoby zainteresowane tematyką dziedzictwa kulturowego i zaangażowane w ochronę regionalnych tradycji – zarówno osoby prywatne, jak też przedstawicieli organizacji pozarządowych, publicznych instytucji kultury oraz jednostek samorządu terytorialnego działających na polu niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Warsztaty dotyczyć będą istoty niematerialnego dziedzictwa kulturowego i jego ochrony zgodnie z metodyką i metodologią opracowaną na forum UNESCO na potrzeby Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego z 2003 r. Praktycy działający w tej sferze podzielą się swoim doświadczeniem i udzielą cennych wskazówek. Uczestnicy warsztatów uzyskają nowe kompetencje w zakresie identyfikacji i inwentaryzacji dziedzictwa niematerialnego.

W pierwszej części spotkania zapraszamy do udziału w sesji poświęconej teorii i praktyce w zakresie ochrony niematerialnego dziedzictwa. W części drugiej  zaplanowana została sesja warsztatowa.

Warsztaty odbędą się w dniu 28 września 2019 r. w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. W trakcie warsztatów zapewniamy materiały szkoleniowe oraz wyżywienie.

Do udziału w nich zapraszamy przede wszystkim mieszkańców województwa opolskiego.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 6 września 2019 r. W razie pytań prosimy o kontakt:

NID, Zespół ds. dziedzictwa niematerialnego, Amudena Rutkowska, tel.  22 551 56 93

lub

Muzeum Wsi Opolskiej, Bogdan Jasiński, tel. 606355549.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o udział maksymalnie 2 przedstawicieli danej Organizacji/Instytucji.

Źródło: https://www.nid.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx