Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Lokalne rękodzieło sposobem na rozwój obszarów wiejskich Beskidów i okolic” - zaproszenie na szkolenie

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza osoby z terenów wiejskich województwa śląskiego do wzięcia udziału w warsztatach rękodzielniczych pt: „Lokalne rękodzieło sposobem na rozwój obszarów wiejskich Beskidów i okolic”, które odbędą się w dwóch terminach do wyboru: 23 sierpnia 2019 r. w Harbutowicach ul. Chabrów 6 i 26 sierpnia 2019 r. w Górkach Wielkich ul. Żagana 4. 

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z tradycyjnymi technikami rękodzielniczymi takimi jak bibułkarstwo i filcowanie oraz uczestniczyć w prelekcji na temat tradycji kulturowej na obszarach wiejskich Beskidów.
Celem warsztatów jest rozpropagowanie tradycyjnych technik rękodzielniczych, by nie popadły w zapomnienie oraz rozszerzenie ich na większy obszar, a przez to zachowanie dziedzictwa kulturowego Beskidów i okolic.
Uczestnicy warsztatów będą mogli samodzielnie wykonywać wyroby z bibuły oraz filcu, co przyczyni się do popularyzacji tych technik rękodzielniczych na większym obszarze, przeciwdziałając wyłączeniu społecznemu, ograniczeniu ubóstwa a także aktywizacji lokalnej społeczności. Stworzy to nowe możliwości rozwoju tych technik w oparciu o większy katalog produktów rękodzielniczych i nowe narzędzia promocji.
Efektem długookresowym operacji będzie aktywizacja uczestników do podjęcia działań w zakresie rękodzieła.

Ponadto uczestnicy operacji będą chętni do dzielenia się wiedzą z innymi, wymiany doświadczeń, promocji rękodzieła na swoim terenie stwarzając szansę na dodatkowy dochód i rozwój swojej okolicy. Obszary wiejskie dzięki współpracy wielu podmiotów mogą wzbogacić się o nowe ośrodki przedsiębiorczości wiejskiej w oparciu o istniejący potencjał.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o zgłoszenie się do 20.08.2019 r. do godziny 10:00 do Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego O/ Bielsko-Biała, bądź przesłanie zeskanowanego zgłoszenia na adresy e-mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerami telefonów: 33/827-34-50, 609 -190-280.

Formularz zgłoszeniowy

Program

Źródło: http://www.czwa.odr.net.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx