Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konferencja o ochronie i kształtowaniu przestrzeni publicznych- nowe miejsce konferencji

 

NOWE MIEJSCE KONFERENCJI „Ochrona i kształtowanie przestrzeni publicznych”, 16 września 2019 r. w Warszawie: Pawilon Wystawowy SARP, ul. Foksal 2

Konferencja odbędzie się w Warszawie, przy ul. Foksal 2, w Pawilonie Wystawowym SARP, w niezmienionym terminie (16 września br.) o godz. 9.15. Dziękujemy za liczne zgłoszenia i przepraszamy za niedogodności.

Materiały

Program konferencji „Ochrona i kształtowanie przestrzeni publicznych”

***

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza do udziału w konferencji „Ochrona i kształtowanie przestrzeni publicznych”. Wydarzenie odbędzie się 16 września w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny, a zgłoszenia należy przesyłać do 30 sierpnia br.

 

Estetyka i funkcjonalność przestrzeni publicznej, w której poruszamy się na co dzień ma ogromne znaczenie dla jakości naszego życia, więzów społecznych, identyfikacji z miejscem. Ważne jest zapewnienie ciągłości i dobrostanu zastanych walorów kulturowych przestrzeni publicznych: dorobku architektonicznego i urbanistycznego, funkcji umożliwiających realizowanie zwyczajowych aktywności mieszkańców lub wydarzeń kulturalnych. Szczególny potencjał stanowi zdolność i chęć jednoczenia się lokalnych społeczności w działaniach na rzecz odnowy pamięci historycznej czy kreowania nowych funkcji wspólnych przestrzeni.

Podczas konferencji, w szerokim gronie uczestników procesu kształtowania przestrzeni publicznych, podejmiemy temat świadomości mieszkańców i gospodarzy miejsc na temat znaczenia dobrej jakości przestrzeni publicznej. Zastanowimy się jakimi sposobami podnosić ich kompetencje do rozpoznawania potrzeb użytkowników oraz prawidłowego odczytywania wartości estetycznych, historycznych i kulturowych przestrzeni.

Poszukamy odpowiedzi na pytanie czy obecne instrumenty prawne, którymi dysponują władze samorządowe są adekwatne i wystarczające, aby otaczająca przestrzeń stała się przyjazna i była nośnikiem wartości kulturowych. Najnowsze regulacje prawne wprowadzone tzw. „ustawą krajobrazową” obowiązują już blisko cztery lata. To czas, po którym warto przedyskutować jej mocne strony oraz poszukać sposobów na poprawę jej funkcjonowania.

Podczas konferencji zostaną także zaprezentowane wyniki najnowszego badania dotyczącego kształtowania krajobrazu i estetyki przestrzeni publicznych w gminach, uwzględniającego funkcjonowanie ustawy krajobrazowej, przeprowadzonego w grudniu 2018 r. przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Wydarzenie będzie także okazją do zapoznania się z udanymi przykładami wykorzystania potencjału dla wykreowania przyjaznej przestrzeni publicznej. Uroczystym akcentem będzie ogłoszenie wyników konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną, organizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich, pod patronatem MKiDN.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli samorządów, projektantów, organizacji społecznych, ruchów miejskich, ludzi nauki, przedstawicieli administracji rządowej, a także wszystkich zainteresowanych tematem ochrony i kształtowania przestrzeni publicznej.

Informacje praktyczne

Konferencja odbędzie się w Warszawie, w budynku Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy ul. Ksawerów 13.

Mapa

Dojazd:

Komunikacja miejska:

  • metro linii M1 (stacja Wierzbno)
  • autobusy linii nr 174 i 200 (przystanki Ksawerów 01 i Ksawerów 02)
  • tramwaje linii nr 4, 10, 14, 35 (przystanki Bukowińska 03 i Bukowińska 04) oraz linii nr 15 i 18 (przystanki Metro Wierzbno 03 i Metro Wierzbno 04

Veturilo – najbliższe stacje:

  • stacja nr 9584 Metro Wierzbno
  • stacja nr 9585 Puławska – Idzikowskiego

Parking: na terenie obiektu znajduje się parking (około 15 miejsc parkingowych) 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia należy dokonać w terminie do 30 sierpnia br. przesyłając formularz zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt w sprawie konferencji: Bogumiła Olkowska, Departament Mecenatu Państwa, MKiDN,

Tel.: +48 22 421 03 12

Materiały

Formularz zgłoszenia

Program konferencji „ochrona i kształtowanie przestrzeni publicznych”

Źródło: https://www.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx