Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Festiwal Nalewek Kaszubskich

Festiwal Nalewek Kaszubskich to impreza nawiązująca do regionalnych tradycji produkowania nalewek, a zarazem popularyzująca sprawdzone, domowe receptury. Twórcom najlepszych trunków wręczone zostaną nagrody. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 13 lipca 2019 r. w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach.
 
https://pomorskie.eu/documents/39036/2521206/Plakat+Festiwalu+Kaszubskiej+Nalewki/dd881f5d-27f7-4b2a-948f-7f851c85733f?t=1562753103633

– Festiwal jest przedsięwzięciem promocyjno-edukacyjnym, nawiązującym do regionalnych tradycji produkowania nalewek. Ma na celu promocję kaszubskich nalewek, propagowanie sprawdzonych, domowych receptur, a także nagradzanie twórców najlepszych trunków – informuje Barbara Kąkol, dyrektor Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach.

Najlepsze z najlepszych

Podczas festiwalu zorganizowany zostanie konkurs nalewek w dwóch kategoriach: najbardziej wykwintna nalewka kaszubska oraz opakowanie nalewki i sposób jej prezentacji. Przewidziano też nagrodę specjalną, czyli Grand Prix dla nalewki „najlepszej z najlepszych" w obu kategoriach.

Poza częścią konkursową, prezentacją najlepszych trunków i możliwością ich degustacji, przygotowano również wiele innych atrakcji. Pojawią się stoiska z kuchnią regionalną oraz rękodziełem. Będą pokazy garncarstwa, filcowania, dziergania i przędzenia na kołowrotku, a także malowanie toreb tekstylnych. Na scenie wystąpią Mateusz Pawelczyk oraz kapela Kazika z Borzestowa.

Festiwalowi towarzyszyć będzie instalacja rzeźbiarska „Wieś Warmii i Kaszub w osobistych wspomnieniach". Jest to projekt opowiadający o wsi czasu minionego, w ramach którego artystka Irena Brzeska zaprosi uczestników wydarzenia do dzielenia się wspomnieniami, które następnie mogą stać się fragmentem instalacji.

Festiwal Nalewek Kaszubskich

  • 13 lipca 2019 r., sobota, godz. 12.00-18.00
  • Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach
  • ul. Kościerska 1
  • Kartuzy

Program:

  • godz. 12.00-18.00 – instalacja rzeźbiarska „Wieś Warmii i Kaszub w osobistych wspomnieniach"
  • godz. 12.00-15.00 – minirecital Mateusza Pawelczyka
  • godz. 15.00 – kapela Kazika z Borzestowa
  • godz. 16.00 – prezentacja „Cztery pory roku w nalewkach"
  • godz. 17.00 – ogłoszenie wyników konkursu

Źródło: https://pomorskie.eu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx