Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VI Ogólnopolska Konferencja Geografii Historycznej

VI Konferencja Geografii Historycznej odbędzie się w dniach 14 - 15 listopada 2019 roku w Łodzi, w Collegium Geographicum przy ul. Kopcińskiego 31.

Celem VI Ogólnopolskiej Konferencji Geografii Historycznej jest wielopłaszczyznowa refleksja nad rolą i znaczeniem geografii historycznej w badaniach nad dziedzictwem kulturowym. Uczestnicy konferencji podejmą próbę odpowiedzi na istotne pytania dotyczące ewolucji podejścia badawczego do dziedzictwa kulturowego w efekcie zmieniającej się roli dziedzictwa w społeczeństwie i gospodarce. Planowana dyskusja dotyczyć będzie także wpływu rosnącej interdyscyplinarności w badaniach dziedzictwa (heritage studies), w kontekście szans i zagrożeń dla roli geografii historycznej jako dyscypliny badawczej.

Cele szczegółowe:

- Dyskusja na temat zagadnień teoretyczno-metodycznych oraz prezentacja wyników badań empirycznych geografii historycznej dotyczących dziedzictwa kulturowego

- Próba określenia roli geografii historycznej w badaniach nad dziedzictwem kulturowym

- Nakreślenie wyzwań stojących przed geografią historyczną oraz badaniami nad dziedzictwem kulturowym

- Refleksja nad współczesną rolą i znaczeniem dziedzictwa kulturowego dla rozwoju społeczeństwa

- Rozwój współpracy oraz integracja środowisk naukowych podejmujących badania

geograficzno-historyczne i studia nad dziedzictwem

Ważne terminy:

- 15 września 2019 r.  – ostateczny termin nadsyłania zgłoszenia uczestnictwa wraz

z tytułem i abstraktem referatu lub posteru (według załączonego  formularza)

w formie elektronicznej na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- 5 października 2019 r.  –  termin kwalifikacji wystąpienia lub posteru przez Komitet  Organizacyjny (organizatorzy zastrzegają sobie możliwość selekcji nadesłanych propozycji pod kątem zgodności z tematyką konferencji oraz ograniczeń czasowych trwania obrad)

- 15 października 2019 r.   –  ostateczny termin dokonania opłaty konferencyjnej

- 21 października 2019 r. –  termin ogłoszenia drugiego komunikatu zawierającego  szczegółowy program konferencji oraz dalsze informacje

 

Więcej informacji:

VI Konferencja Geografii Historycznej

Karta zgłoszeniowa - VI Konferencja Geografii Historycznej

źródło: https://www.nid.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx