Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Komedia przemytnicza w Artystycznej Stodole „Chochół” na Mazurach

W ramach VI sezonu „Mazurskich wędrówek teatralnych” /maj – sierpień 2019 r./, Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury ANIMA zaprasza na spektakl p.t. „Zające na kordonie”

Fabułę spektaklu stanowią przeplatające się i łączące w jedną całość historie z „ zielonej granicy” — pogranicza Polski i Prus Wschodnich (Mazowsze / Mazury) — lat dwudziestych XX wieku.

Kolorowe opowieści o szmuglerach, pogranicznikach, karierowiczach, bohaterach oraz zdrajcach. Na scenie piękne panie i niepiękni panowie, sąsiedzkie zwady i dobroduszności, miłostki i pistolety, granice i podziały. Wszystko to, wraz z przedspektaklową „majówką”, dobarwia muzyka czasu świetności jazzu i swingu wykonywana na żywo.

Inscenizacja teatralna według scenariusza Roberta Wasilewskiego wyreżyserowana została przez Krystiana Wieczyńskiego, przy konsultacji reżyserskiej Romualda Wiczy-Pokojskiego. Występują w niej aktorzy zawodowi, oraz mieszkańcy powiatu - uczestnicy warsztatów artystycznych Stowarzyszenia Twórców i Orędowników Kultury ANIMA.

Po spektaklach spotkania z realizatorami.
Prezentacjom teatralnym towarzyszą prelekcje historyczne i warsztaty teatralne w szkołach powiatu i w siedzibie teatru.

PREZENTACJE:

---------------------------------------
Dla szkół:
28 maja godz. 10.00 i 13.00
29 maja, godz. 10.00 i 13.00
30 maja, godz. 10.00

Dla wszystkich:

11 -13 lipca, godz. 19.30

Miejsce: Mazury, Artystyczna Stodoła „Chochół”, kol. Świętajno k. Szczytna, ul. Leśna

Wstęp dla wszystkich - bezpłatny po zarezerwowaniu wejściówek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Sekretariat Nadleśnictwa Spychowo: tel. 89-622-50-82.

Spektakl dla widzów powyżej 14 roku życia.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego. 

Organizator: Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury ANIMA www.facebook.com/AnimaKultura

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx