Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty śpiewacze w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Muzeum zaprasza na zajęcia, podczas których będzie można nauczyć się dawnych pieśni wykonywanych w naszym regionie przy różnych okazjach.

Na pięciu spotkaniach z przedstawicielkami Zespołu „Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego uczestnicy poznają tradycyjne pieśni śpiewane przy okazji różnych świąt i okresów w roku obrzędowym. W maju będą to pieśni poświęcone Matce Bożej, w czerwcu pieśni świętojańskie, w sierpniu – weselne, we wrześniu – dożynkowe, a w grudniu kolędy.

Występ Zespołu Obrzędowego "Lasowiaczki" z Baranowa Sandomierskiego na 22. Prezentacjach Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków w kolbuszowskim skansenie. Fot. Karolina Migurska

Koszt: 40 zł od osoby.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 669 001 223.

Terminy warsztatów:

11 maja, godz. 10.00- 12.00 – pieśni majowe

22 czerwca, godz. 10.00- 12.00 – pieśni świętojańskie

24 sierpnia, godz. 10.00- 12.00 – pieśni weselne

14 września, godz. 10.00- 12.00 – pieśni dożynkowe

7 grudnia, godz. 10.00- 12.00 – kolędy

Szczegóły: www.muzeumkolbuszowa.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx