Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Schola Cantorum Kielcensis zaprasza na „Kantatę o Bożym Umęczeniu”

Schola Cantorum Kielcensis zaprasza na „Kantatę o Bożym Umęczeniu”. Koncert odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia o godz. 19.00 w Kościele pw. Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju. Dzieła tego będą mogli również wysłuchać Kielczanie 14 i 17 kwietnia.

Kantata o Bożym Umęczeniu

„Kantata o Bożym Umęczeniu” to pasyjny koncert, który został przygotowany przez zespół Schola Cantorum Kielcensis, działający przy kieleckiej Katedrze pod kierunkiem s. Hanny Szmigielskiej OSB. Inspiracją dla tego autorskiego projektu stał się Żołtarz Jezusów, czyli piętnaście rozmyślań o Bożym Umęczeniu – arcydzieło liryki późnego średniowiecza z 1488 r. Władysława z Gielniowa. Medytacjom tym, towarzyszyć będą responsoria gregoriańskie, opracowania polifonicznie, fragmenty z Ewangelii w szesnastowiecznym tłumaczeniu, a także instrumenty dawne – cytra i viola da gamba.

Schola zaprezentuje „Kantatę o Bożym Umęczeniu” także w niedzielę, 14 kwietnia o godz. 18.45 w Bazylice Katedralnej w Kielcach oraz w środę, 17 kwietnia o godz. 18.30 w Kościele pw. Św. Karola Boromeusza na Karczówce.

Źródło: https://www.swietokrzyskie.pro

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx