Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Porozmawiamy o "Folklorze Rzeszowiaków..."Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na prezentację wyczekiwanej publikacji „Folklor Rzeszowiaków – obraz przemian według badań terenowych 2014-2016”. Spotkanie odbędzie się 20 lutego o godz. 11.30 w skansenowej szkole z Trzebosi. Muzeum zaprasza wszystkich, których interesuje zaobserwowany i zanotowany przez badaczy obraz przemian.

dsc 9613zaja45

„Folklor Rzeszowiaków…” to już trzecia książka z serii podsumowującej badania terenowe prowadzone przez Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Tym razem przeprowadzono je nad kulturą ludową Rzeszowiaków.

O tym, dlaczego postanowiono zbadać kulturę tego regionu, oraz co z tych obserwacji wynikło, dowiemy się od naukowców, badaczy i koordynatorki całego projektu. Podczas spotkania obejrzymy również film dokumentalny oraz skosztujemy rzeszowskich przysmaków.

Publikacja została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Województwa Podkarpackiego.

dsc 9619zaja45

Podczas spotkania będzie możliwość jej nabycia.

logo mkidn rpzaja45

Szczegóły: www.muzeumkolbuszowa.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx