Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do uczestnictwa w konkursie „Szopka betlejemska. Małe dzieło sztuki”

Wśród tradycji, obrzędów i symboli związanych z przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia szczególne miejsce zajmują szopki betlejemskie. Wykonywane z wielką pieczołowitością już od średniowiecza, nieraz bardzo rozbudowane, te niezwykłe dzieła sztuki stanowiły formę opowieści o narodzinach Jezusa i najważniejszych wydarzeniach z nimi związanych. Jeszcze na początku XX wieku po mazowieckich wsiach chodzili kolędnicy z własnoręcznie wykonanymi szopkami. Składali gospodarzom życzenia świąteczne, a ich wizyty były wielce pożądane, miały bowiem zapewnić zdrowie i urodzaj w gospodarstwie na cały następny rok. Prócz Świętej Rodziny w szopkach umieszczano postaci aniołów, Trzech Królów, pastuszków i zwierząt. Organizując konkurs plastyczny „Szopka betlejemska. Małe dzieło sztuki” Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu po raz kolejny zachęca dzieci i młodzież do kontynuowania tej pięknej tradycji.

12. Jan Krajewski - SzopkaJan Krajewski - Szopka.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 15 lat – uczniów szkół podstawowych, wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, domów kultury i osób indywidualnych mieszkających lub uczących się na Mazowszu. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie i wykonanie przestrzennej szopki betlejemskiej. Praca powinna być wykonana przez jedną osobę (szopki wykonane przez kilka osób nie będą oceniane). Nie może być podświetlona, a jej wymiary nie powinny przekroczyć 50x50x50 cm. Szopka może być wykonana z materiałów mieszanych: naturalnych oraz wtórnych takich jak:  drewno, rośliny suszone (z wyjątkiem gatunków objętych ochroną), produkty spożywcze pochodzenia roślinnego, plastelina, glina, masa solna, włókna naturalne i sztuczne, plastik, metal, karton, makulatura, szkło, korek, guma, folia, folia aluminiowa, styropian, płyty CD, wata, włókna sztuczne, beton.

Należy ją dostarczyć do 30 listopada 2018r. osobiście, bądź drogą pocztową na adres:

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, 09-200 Sierpc, ul. Narutowicza 64,

z dopiskiem „Konkurs Szopka betlejemska”.

Zgłoszone szopki zostaną następnie ocenione przez komisję konkursową w jednej z dwóch kategorii wiekowych: 6–10 lat i 11–15 lat. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi 7 grudnia 2018r. Nagrodzone prace podziwiać będzie można na wystawie pokonkursowej do końca lutego 2019r.

Do zgłoszenia należy dołączyć wypełniony formularz oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku dostępne poniżej.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w rywalizacji. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.

Załączniki

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy i oświadczenie o przekazaniu praw autorskich

Zgoda na wykorzystanie wizerunku

Klauzula informacyjna

Źródło: http://mwmskansen.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx