Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PAP zaprasza pasjonatów historii do konkursu „Moja Polska”

Polska Agencja Prasowa realizuje projekt, mający przypomnieć inicjatywy gospodarcze, które prowadziły do rozwoju polskich miast, miasteczek i regionów, a także społeczności wiejskich. Osią projektu jest konkurs „Moja Polska”, w którym chcemy zaprezentować przedsięwzięcia gospodarcze powstałe w dwudziestoleciu międzywojennym.

„Tematem prac konkursowych mogą być nie tylko sztandarowe przedwojenne przedsięwzięcia gospodarcze jak Gdynia czy COP, ale także zakończone powodzeniem drobne, lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju np. produkcji rolnej, handlu lub bankowości” – wyjaśniają organizatorzy.

Prace mogą mieć dowolną formę – od tekstu przez opisane reprodukcje zdjęć, filmy, nagrania audio, po prezentacje multimedialne. Ważne, by powstały z myślą o celach konkursu i nie wcześniej niż w tym roku. Inspiracji można szukać w przedwojennych aktach, wycinkach ze starych publikacji czy w rozmowach z żyjącymi jeszcze świadkami tamtych decyzji i wydarzeń.

Zwycięzca otrzyma 8000 zł, laureat drugiego miejsca 5000 zł, a trzeciego - 2500 zł.

Na prace czekamy do 30 listopada 2018 r.

Regulamin konkursu na stronie kurier.pap.pl. Wszelkie pytania można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt „Moja Polska” realizowany jest we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło: http://kurier.pap.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx