Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rośnij muzyczko, rośnij – warsztaty muzyczne dla dzieci. Edycja 2018

Stowarzyszenie Twórców Ludowych zapraszamy dzieci i nauczycieli na warsztaty poświęcone muzycznym tradycjom Lubelszczyzny i nie tylko.

rosnij-muzyczko_baner2

„Rośnij muzyczko, rośnij…” – to spotkanie z tradycją, w trakcie którego usłyszymy i poznamy pieśni, obrzędy i zwyczaje związane z rokiem kalendarzowym, a także obrzędowością rodzinną. Dzieci będą miały okazję nauczyć się, a dorośli przypomnieć sobie dziś już często zapomniane dawne gry i zabawy, wyliczanki oraz zagadki.

Zajęcia odbywają się przy muzyce granej na żywo na mniej lub bardziej znanych instrumentach ludowych występujących na Lubelszczyźnie (m.in. skrzypce, basy, baraban, suka biłgorajska, okaryna…).

Audycje skierowane do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych (do 25 osób) odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia Twórców Ludowych przy ul. Grodzkiej 14 w Lublinie.

Najbliższe spotkania:
29 listopada (czwartek) / godz. 10.00-11.00, 11.00-12.00
7 grudnia (piątek) / godz. 10.00-11.00, 11.00-12.00

Informacje, zapisy: tel. 81 532 49 74 (pon-pt w godz.9.00-14.00).

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu warsztatów o czym poinformuje osoby zainteresowane oraz na swojej stronie internetowej.

Audycje muzyczne „Rośnij muzyczko, rośnij…” są częścią projektu „Lubelska Scena Tradycji”.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koordynator: Krzysztof Butryn

Źródło: http://zgstl.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx