Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

IV Kongres Kultury Regionów

W dn. 16-18 października w Nowym Sączu odbędzie się IV Kongres Kultury Regionów. Tym razem motywem przewodnim spotkania będzie UWODZENIE, które w tradycyjnej kulturze ludowej wiąże się rytuałami, zaklęciami, charakterystyczną terminologią i zabawami, prowadzącymi w efekcie do nawiązania głębokiej więzi. Narodowy Instytut Dziedzictwa jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia.


Tematem IV Kongresu Kultury Regionów jest szczególny rodzaj relacji, której coraz bardziej brakuje we współczesnym świecie, choć pozornie mamy jej w nadmiarze. W istocie rzeczy otrzymujemy jednak namiastkę imitującą nieudolnie zarówno rytualne bogactwo, jak też głęboko duchowy cel owej relacji – stwierdza  Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Inicjator Kongresu.

Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program, w którym znalazły się warsztaty, tematyczne panele dyskusyjne, wystawa, widowisko i biesiady. Wśród zaproszonych gości są animatorzy kultury, etnolodzy, pedagodzy, instumentaliści, twórcy ludowi, działacze społeczni, folkloryści i regionaliści.

Organizatorem  IV Kongresu Kultury Regionów jest  Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – instytucja kultury województwa małopolskiego. Narodowy Instytut Dziedzictwa jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

Szczegółowe informacje nt. tego wydarzenia dostępne są na stronie Kongresu.

Źródło: https://www.nid.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx