Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty tańców tradycyjnych z Piotrem Zgorzelskim "U Prezesa"

Bieszczadzkie gospodarstwo agroturystyczne "U Prezesa" wraz z Objazdową Akademia Tańca Tradycyjnego na, intensywne, 7 dniowe warsztaty polskich tańców tradycyjnych "Mazurkowo - polkowe ABC" prowadzone przez Piotra i Bogusię Zgorzelskich.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie tańczą, ludzie stoją i w budynku

 
30 wrz o 17:00 – 7 paź o 10:00
 
U Prezesa
Chmiel 28, 38-713 Chmiel, Krosno, Poland

To co chcemy Wam zaproponować moglibyśmy nazwać tańcem popularnym, powszechnym, tylko że 100 lat temu, który wykonywany był dawniej przez dużą część społeczeństwa, zarówno na wsi jak i w mieście. Były to tańce o niespożytej energii, radości, spontaniczność i żywiołowości, która niekiedy przechodziła wręcz w transowość, zwłaszcza wtedy, gdy jeden taniec trwa kilkanaście minut i więcej.

Podczas warsztatów zajmiemy się nauką i opanowaniem w stopniu podstawowym zasad tańca w metrum nieparzystym (rytmy mazurkowe) oraz w metrum parzystym (rytmy polkowe), a także elementów z nimi związanych takich jak: tańczenie w parze, tańczenie po kole, wirowanie w parze w układzie otwartym i zamkniętym. Zajęcia pomogą przełamać częsty lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie, będąc z nim w bezpośrednim kontakcie – trzymając się za rękę lub obejmując się na wzajem. Będziemy bazowali na muzyce m.in. z Kujaw, Kurpi, Kielecczyzny, Małopolski, Radomszczyzny, Podkarpacia, Wielkopolski czy Kresów Wschodnich.

Szczegóły

Źródło: FACEBOOK

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx