Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tradycja w działaniu. Teorie i praktyki pedagogiczne dla muzyki tradycyjnej. Konferencja warsztatowa praktyków edukacji muzycznej

Konferencja z warsztatami dla wszystkich zainteresowanych połączeniem edukacji muzycznej oraz lokalnych tradycji muzycznych w pracy z dziećmi, dorosłymi oraz całymi społecznościami.

Zapraszamy praktyków, którzy wykorzystują muzykę w edukacji, chcą korzystać z muzyki tradycyjnej w edukacji muzycznej, studentów edukacji artystycznej oraz przedstawicieli środowiska naukowego. Spotykamy się w katedrze Pedagogiki Muzyki Akademii Muzycznej w Katowicach, by wymienić się doświadczeniami, wiedzą, umiejętnościami, omawiając metody pracy i je udoskonalać.

28-29 września 2018 roku
Akademia Muzyczna w Katowicach

Wykłady i warsztaty na temat różnorodnych form edukacji muzycznej zaprezentują:
prof. dr hab. Anna Waluga (kierownik Katedry Pedagogiki Muzyki AM w Katowicach)
Adam Świtała (kompozytor, edukator i badacz)
Małgorzata Synowiec (trenerka działań lokalnych i międzypokoleniowych)

PROGRAM
Piątek, 28 września
15.00 - ROZPOCZĘCIE, integracja, wstęp prof. dr hab. Anna Waluga
15:30 - WARSZTAT POKAZOWY (30 min)
16:00 - WARSZTAT (90 min) Gośka Synowiec - Wartości międzypokoleniowego współdziałania w obszarze tradycji - warsztat praktyczny na podstawie działań programu Mały Kolberg.
19:00 POTAŃCÓWKA (Akolada, hall Akademii Muzycznej w Katowicach)

Sobota, 29 września
10.00 - WYKŁAD (60 min) prof. dr hab. Anna Waluga - Pedagogika muzyki - teorie i praktyki.
11.15 - WARSZTATY POKAZOWE (4 x 30 min)
13:30 - PRZERWA NA OBIAD (60 min)
14.30 - PREZENTACJA (45 min) Adam Świtała. Metody edukacji muzycznej na świecie. O sposobach uczenia muzyki na świecie na podstawie przeglądu podstaw programowych i własnych obserwacji.
16:30 - WARSZTATY POKAZOWE (2 x 30 min)
17:30 - PODSUMOWANIE, rekomendacje, dyskusja
18:00 - ZAKOŃCZENIE

POKAŻ CO POTRAFISZ
W trakcie konferencji odbędą się 30-minutowe prezentacje warsztatowe ukazujące różne podejścia do nauczania muzyki tradycyjnej i jej wykorzystaniu w nauczaniu muzyki.
Zachęcamy do przesyłania propozycji prowadzenia warsztatów pokazowych. Wybranym osobom, które zaprosimy do prowadzenia warsztatu zapewniamy nocleg oraz skromne honorarium.

Zapraszamy do uczestniczenia. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia: https://goo.gl/forms/p1l28iwBc3WMTMxh2

Konferencja odbywa się w ramach projektu Mały Kolberg 2018, który jest realizowan przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Fundację Mały Kolberg ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Współorganizatorami konferencji są: Akademia Muzyczna w Katowicach oraz Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej - PSEiAM

patronat medialny: http://muzykatrdycyjna.pl

Źródło: FACEBOOK

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx