Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zbiórka! Wydajemy pieśni z Mazowsza Wschodniego na płycie

Pomóż nam wydać płytę z pięknymi starymi pieśniami z okolic Węgrowa, Sokołowa Podlaskiego i Siedlec. W tym wielopokoleniowym projekcie weźmie udział kilkunastu wykonawców z Trzcińca, Sadolesia, Sekłaku, Chruszczewki, Wieski i zespół projektu Pieśni do śmierci. Płyta ukaże się w grudniu.

Zapraszamy na stronę projektu na portalu Polak Potrafi: https://polakpotrafi.pl/projekt/piesni-tradycyjne-z-mazowsza-wschodniego

W zamian za wsparcie proponujemy m.in.:
- album w formacie mp3 (2 CD)
- egzemplarz płyty (2 CD z książeczką)
- wizytę kolędników
- poprowadzenie spotkania śpiewaczego
- koncert domowy

O albumie

Album zaprezentuje przekrój tradycyjnego wiejskiego repertuaru śpiewaczego: od wielkanocnego kolędowania, przez pieśni o miłości, kołysanki i pieśni żniwne aż po pieśni towarzyszące czuwaniu przy zmarłym. Na płycie zaśpiewają lokalni mistrzowie śpiewu z okolic Węgrowa i Siedlec oraz zespół projektu Pieśni do śmierci.

Jednym ze źródeł utworów na płytę są nagrania archiwalne z lat 50 i 60 z okolic Sokołowa i Siedlec. Wybraliśmy spośród nich szczególnie ciekawe melodie od znakomitych śpiewaków ludowych urodzonych w końcówce XIX wieku. Ich pieśni w naszym wykonaniu także znajdą się na płycie.

Będzie to wydawnictwo dwupłytowe. Na jednym nośniku znajdą sie pieśni wykonywane w różnych momentach rocznego cyklu obrzędowego (kolędy, pieśni wielkopostne, racyjki, pieśni żniwne) oraz kołysanki, pieśni zalotne, weselne i liryczne. Druga płyta będzie zawierać pieśni śpiewane przy pożegnaniu ze zmarłym.

Obecnie pracujemy nad nagraniami na płytę. Potrzebujemy Państwa wsparcia, aby album mógł się ukazać w grudniu. W podziękowaniu za pomoc proponujemy różnorodne nagrody.

Projekt współtworzą: Anna Jurkiewicz, Julia Biczysko, Marcin Kuliński, Martyna Kargul, Tomasz Osuch, Michał Pietrusiewicz, Julia Kozera. Organizacyjnie wspiera nas Stowarzyszenie Katedra Kultury.

Źródło: https://www.facebook.com/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx