Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pokazy tradycyjnych rzemiosł i umiejętności gospodarskich powszechnych na Lubelszczyźnie w XIX wieku i pierwszej połowie XX wieku

„Pokazy dawnych zawodów i umiejętności gospodarskich" organizowane są rokrocznie w Muzeum Wsi Lubelskiej. Pokazy obejmą tradycyjne rzemiosła ludowe powszechne na Lubelszczyźnie w XIX wieku i w pierwszej połowie XX wieku, dziś zanikające, uprawiane sporadycznie lub wręcz restaurowane między innymi dzięki takim wydarzeniom jak nasze.

W czasie pokazów rzemieślnicy z oraz pracownicy Muzeum zaprezentują tradycyjne rzemiosła Lubelszczyzny, między innymi: kowalstwo, garncarstwo, stolarstwo, młynarstwo wiatraczne, sitarstwo, rymarstwo, olejarstwo, łubiarstwo, powroźnictwo, łyżkarstwo, plecionkarstwo i tkactwo, a także rzeźbiarstwo,  i inne. Czynności i umiejętności gospodarskie życia codziennego na wsi: młocka cepami, wyrób masła, wypiek pieczywa w piecu chlebowym, obróbka lnu, prasowanie żelazkiem na węgle, maglowanie maglownicą, haftowanie, szycie maszynowe i ręczne, wyrób z bibuły ozdób i kwiatów, przygotowanie tradycyjnych potraw. Wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka  kapel ludowych przemieszczających się po terenie całego skansenu.

Msza święta w kościele z Matczyna o godzinie 16:00.

MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

Adres: al. Warszawska 96, 20-824 Lublin

Źródło: http://skansen.lublin.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx