Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mazurski Jazz-Jarmark w Szczytnie

Do udziału w jarmarku, który odbędzie się 10 i 11 sierpnia 2017 roku, zapraszani są twórcy ludowi, rzemieślnicy oraz inni wystawcy, którzy kultywują tradycje dawnego mazurskiego rzemiosła i sztuki ludowej. Imprezę wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Wydarzenie w ruinach zamku krzyżackiego w Szczytnie odbywa się już od 1999 roku. Podczas jarmarku pokazy tkactwa, koronkarstwa, wycinankarstwa, malarstwa, plecionkarstwa, wikliniarstwa, snycerki, garncarstwa, kowalstwa, a także pszczelarstwa.

W tym roku po raz pierwszy zostali zaproszeni do udziału w prezentacjach muzycznych podczas jarmarku muzycy jazzowi z programem muzyki ludowej w aranżacji jazzowej. Tradycyjnego jazzu w ich wykonaniu można posłuchać podczas Wieczoru Jazzowego, który organizowany jest w przededniu wydarzenia, także w ruinach zamku krzyżackiego. Od tej pory impreza nosi nazwę Mazurski Jazz-Jarmark.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Organizatorami przedsięwzięcia są Muzeum Mazurskie w Szczytnie wraz z Towarzystwem Przyjaciół

PROGRAM

10 sierpnia 2017 (czwartek)

IX WIECZÓR JAZZOWY (godz. 19-22)
WYSTĄPIĄ:
- SAX&GUITAR CAFE
Zbigniew SIWEK- saksofon, Jarosław ŚPIWANKIEWICZ- gitara
GYPSY SWING QUARTET
Siergiej WOWKOTRUB – skrzypce, Sebastian RUCIŃSKI- gitara, Tomasz WÓJCIK – bas, Piotr GÓRKA - kontrabas
- IRENA & TRIO
Irena GAŁĄZKA – wokal, Jerzy STELMASZCZUK – bas, Marek STACH – perkusja, Fryderyk BABIŃSKI – piano

11 sierpnia 2017 (piątek)

XIX JARMARK MAZURSKI (godz. 9-18)
POKAZY:
POKAZY RĘKODZIELNICZE: KORONKARSTWO, RZEŹBIARSTWO, WIKLINIARSTWO, PLECIONKARSTWO, WYCINANKARSTWO, ZDOBNICTWO, TKACTWO, GARNCARSTWO oraz PSZCZELARSTWO
9.30 - PORANEK JAZZOWY
- GYPSY SWING QUARTET
- IRENA & TRIO
11.00 - OTWARCIE JARMARKU MAZURSKIEGO
WYSTĄPIĄ:
- KAPELA ZESPOŁU WARMIA
- ZESPÓŁ RUDOMIANKA Z LITWY

ORAZ SZCZYCIEŃSKIE ZESPOŁY:
- WYSTEK
- MAZURY
- KRYS
- NADZIEJA

Źródło: http://warmia.mazury.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx