Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pierwszy wakacyjny weekend w Skansenie w Kolbuszowej

Sesja fotograficzna „Dzień Ojca”

23 i 24 czerwca 2017 r. Muzeum w Kolbuszowej zaprasza wszystkich tatów i ich dzieci na sesję fotograficzną. Obiektyw do oka przyłoży Karolina Migurska, zaprzyjaźniona ze skansenem fotografka. Towarzyszyć jej będzie wyjątkowa osoba – archeolog, autorka wielu ubiorów historycznych i kostiumów scenicznych – Elżbieta Litwiniak. Pani Ela ubierze rodziców i ich pociechy w tradycyjne stroje, by w trakcie sesji ubiór komponował się z wyjątkową scenerią dawnej wsi.


Czas sesji to 1 – 1,5 godziny. Proponujemy 1 – 2 stylizacje, 10 zdjęć w formie odbitek 15 x 21 cm (zgranych na płytę CD w pełniej rozdzielczości i poddanych starannej obróbce). Istnieje także możliwość dokupienia większej liczby odbitek i zdjęcia na drewnie w promocyjnej cenie.

Rezerwacja miejsc i informacja o cenie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z mamą i tatą zaczynam lato

25 czerwca skansen czeka na dzieci wraz z rodzicami. Będą tam dla nich przygotowane liczne atrakcje w ramach przedsięwzięcia pod hasłem „Z mamą i tatą zaczynam lato”. W ten rodzinny czas animatorzy i pracownicy muzeum zaproszą do opowiadania i tworzenia niesamowitych historii. Do snucia opowieści pobudzać będą twórcy projektu „Opowieści z Walizki”: bajarka Joanna Sarnecka oraz antropolożka i animatorka kultury Anna Woźniak.

Prócz tego została przygotowana gra terenowa. Rodziny wspólnie poszukają skarbu. Zadanie będzie trudne, bo teren skansenu rozległy i bogaty w zakamarki, a skarb świetnie ukryty.

W kolejnych godzinach letniej niedzieli odbędą się warsztaty techniczne. Uczestnicy będą mogli własnoręcznie wykonać tradycyjną zabawkę z naturalnych materiałów. Wszystko pod okiem fachowców zajmujących się wielopoziomowym rekonstruowaniem chłopstwa w ramach „Projektu Chłop”.

Przez cały dzień rodzice i dzieci wciągani będą w zabawy i gry, w które bawiono się też dawno, dawno temu – bez tabletu i konsoli.

Oto plan wakacyjnego dnia:

11.00 – 12.00 – opowiadanie bajki – pierwsza grupa dzieci

15.00 – 16.00 – opowiadanie bajki – druga grupa dzieci

17.00 – 18.00 – opowiadanie bajki – trzecia grupa dzieci

12.00 – 13.00 – rodzinna gra plenerowa – pierwsza grupa

15.00 – 16.00 – rodzinna gra plenerowa – druga grupa

17.00 – 18.00 – rodzinna gra plenerowa – trzecia grupa

Na spotkania z bajarkami i grę plenerową obowiązują zapisy (tel.: 17 2271 296, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

11.00 – 18.00 – dawne gry i zabawy

13.00 – 16.00 – warsztaty tworzenia zabawek

Dodatkowo w szkole z Trzebosi panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kolbuszowej Górnej prezentować będą swoje rękodzieło i potrawy regionalne.

szczegóły na: www.muzeumkolbuszowa.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx