Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Noc Muzeów w kolbuszowskim skansenie

Noc Muzeów w kolbuszowskim skansenie to święto kultury wypełnione niezwykłym malarstwem i spektaklem o odkrywaniu własnego powołania i odnajdywaniu zagubionej bliskiej relacji z Bogiem.

W sobotę, 20 maja, o godz. 19.00 Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza do spichlerza z Bidzin, w którym będzie się można zatopić w niesamowitych płótnach Wojciecha Trzyny – artysty, dla którego głównym nurtem zainteresowań pozostaje malarstwo sakralne. Inspirują go przedstawienia Ostatniej Wieczerzy, scen pasyjnych, postaci Madonny z Dzieciątkiem, świętych
i patronów kościoła, wizerunek Chrystusa Frasobliwego czy przydrożne kapliczki, które także zdobią skansenowski pejzaż. Wojciech Trzyna uprawia również grafikę, rysunek i ilustrację. W skansenie będzie można zobaczyć ponad 30 jego płócien.

Natomiast o godz. 20.30 we wnętrzu XIX-wiecznego kościoła pw. św. Marka widzowie obejrzą jeden z najważniejszych spektakli ubiegłego roku – "Podróż" Teatru Przedmieście. Przedstawienie i jego twórców uhonorowano wieloma prestiżowymi nagrodami. Scenariusz został napisany według fragmentów powieści Tomasza Manna „Józef i jego bracia”. Punktem wyjścia opowieści jest fragment biblijnej Księgi Rodzaju, choć Mann przy jej pisaniu korzystał także z apokryfów, interpretacji gnostyckich, a nawet teozoficznych.

Aneta Adamska – reżyserka tego niezwykłego spektaklu – wyznała, że historia biblijna Józefa i jego braci ożywa, stając się legendą innego niż dotąd rodzaju. Przedstawienie jest  kameralną opowieścią  o odkrywaniu własnego powołania, o podróży w głąb siebie, o zagubionej bliskiej relacji z Bogiem.

Noc Muzeów w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej spędzimy za symboliczną złotówkę.

Szczegóły na: www.muzeumkolbuszowa.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx