Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XIX Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Dwa majowe weekendy, kilkanaście wyselekcjonowanych obiektów, w tym miejsca nieznane lub na co dzień niedostępne, interesujące historie i tradycje na wyciągnięcie ręki – tak w skrócie można opisać Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Hasło tegorocznej edycji brzmi: Od kuchni. Tym razem postaramy się zaspokoić głód wiedzy uczestników na temat historii pomieszczeń, sprzętów kuchennych i samych kulinariów. Ale nie tylko. Kuchnia jest jednym z fundamentów naszej cywilizacji. Kojarzy nam się z ciepłem domowego ogniska, dzieleniem się chlebem i rozmową z bliskimi przy wspólnym stole, a także rozmaitymi zwyczajami, które mają dla nas istotne znaczenie kulturowe i duchowe. Również im chcielibyśmy poświęcić w tym roku nieco uwagi. W ramach majowego święta zaprosimy więc do poznawania dziejów sztuki kulinarnej, poszukiwania ciekawych historii o kuchni i z kuchnią w tle. A czasem po prostu wejdziemy do zabytków kuchennym wejściem.

W 2017 roku w ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego zaprezentujemy 11 zabytków, zlokalizowanych na czterech trasach zwiedzania – dwóch krakowskich, w okolicach Bochni i Szczawnicy.

20–21 maja 2017

TRASA KRAKOWSKA

TRASA OKOLICE BOCHNI

27–28 maja 2017

TRASA KRAKOWSKA

TRASA OKOLICE SZCZAWNICY

Wspólnie z gospodarzami obiektów już teraz zapraszamy do udziału w oprowadzeniach, warsztatach, plenerach, pokazach i grach terenowych, dzięki którym będzie można się zapoznać z historią prezentowanych miejsc i związanych z nimi osób. Zwiedzanie uatrakcyjnią miniwystawy, spotkania, koncerty, spacery i wycieczki tematyczne. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych oraz okazji do spróbowania lokalnych przysmaków.

Podobnie jak w poprzednich latach wydarzeniu towarzyszyć będzie bezpłatna publikacja. W tym roku jej autorem jest Wojciech Nowicki, dziennikarz i eseista. Książka wraz z pamiątkową zakładką będzie dostępna w punktach informacyjnych przy wszystkich obiektach tegorocznych Dni. Tam też będą czekać nasi wolontariusze ubrani w niebieskie koszulki MIK, którzy udzielą Państwu niezbędnych informacji i zadbają o Państwa komfort w czasie zwiedzania.

To oczywiście tylko zarys tegorocznej edycji naszego wydarzenia. Nasze przygotowania można śledzić na bieżąco, odwiedzając stronę dnidziedzictwa.pl i obserwując profil Małopolskiego Instytutu Kultury na Facebooku.

Rezerwację na wybrane punkty programu oraz infolinię MIK uruchomimy na stronie dnidziedzictwa.pl 15 maja 2017.

PROGRAM DNI DZIEDZICTWA 2017

Udział we wszystkich wydarzeniach (poza zaznaczonymi w programie) w ramach Dni Dziedzictwa 2017 jest bezpłatny.

Do zobaczenia podczas Dni Dziedzictwa 2017 w Krakowie i Małopolsce!

Źródło: http://dnidziedzictwa.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx