Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Piknik bez granic. Polsko - białoruski długi weekend majowy

Już 29 kwietnia rusza Piknik bez granic – transgraniczna majówka na Kanale Augustowskim. Będzie to również inauguracja nowego turystycznego sezonu bezwizowego na polsko – białoruskim przejściu granicznym Rudawka - Lesnaja. Z tej okazji, w rejonie Kanału Augustowskiego odbędzie się mnóstwo imprez po polskiej i białoruskiej stronie granicy. Bez konieczności posiadania wizy będzie można odwiedzić część obwodu grodzieńskiego - a warto udać się do naszych sąsiadów, bo z okazji Pikniku strona białoruska przygotowała mnóstwo atrakcji – sportowych, kulinarnych i folkowych

Program wydarzeń po stronie polskiej poznaliśmy 19 kwietnia. Można się z nim zapoznać TUTAJ. Teraz prezentujemy atrakcje przygotowane przez naszych sąsiadów

29 kwietnia
Święto białoruskiej kuchni "Piknik po białorusku"
Rejon grodzieński, Kanał Augustowski, śluza Dąbrówka - W ramach wydarzenia organizowane są stoiska instytucji kultury rejonu grodzieńskiego, na których odbywa się prezentacja i sprzedaż potraw białoruskiej kuchni narodowej, konkurs na największy placek ziemniaczany "MEGAdran", konkurs na jedzenie placków ziemniaczanych na czas, a także organizowana jest strefa tradycyjnych atrakcji festynowych i inne.

29 kwietnia – 1 maja

Mistrzostwa obwodu grodzieńskiego w turystycznym wieloboju techniką górsko-pieszą  Rejon grodzieński, wieś Niemnowo

Mistrzostwa po raz kolejny udowodnią, że turystyka górska stanowi jeden ze sposobów aktywnego wypoczynku. Wśród założeń imprezy znajdują się wyłonienie najlepszych sportowców i drużyn obwodu grodzieńskiego, wzmocnienie przyjaźni i wymiana doświadczeń pomiędzy klubami turystycznymi, sekcjami drużyn kultury fizycznej.  Mistrzostwa odbywają się w kategorii indywidualnej na dystansie krótkim i długim,  dwuboju, w kategorii drużynowej - na krótkim dystansie.

29 kwietnia – 1 maja

Mistrzostwa obwodu grodzieńskiego w turystycznym wieloboju rowerowym  Rejon grodzieński, wieś Niemnowo

Tym razem zawody odbędą się na Kanale Augustowskim. Najlepsi sportowcy obwodu grodzieńskiego zmierzą się w kategorii  indywidualnej i grupowej w takich dyscyplinach jak jazda figurowa, trial, na długim dystansie indywidualnie i drużynowo.

30 kwietnia
Festiwal tańców ludowych "Rozkwit w stylu etno" .Rejon grodzieński, Kanał Augustowski, śluza Dąbrówka

Celem odbywającego się na Kanale Augustowskim na śluzie Dabrówka festiwalu "Rozkwit w stylu etno" jest wsparcie, zachowanie i rozwój miejscowej kultury tanecznej. Przed jury zaprezentują się uczestnicy klubów tanecznych rejonu grodzieńskiego. Jury oceniać będzie opanowanie tańca i znajomość etykiety tanecznej.   Festiwal będzie okazją zarówno do zapoznania się z różnorodnością tańców ludowych ale i wzięcia udziału w warsztatach profesjonalnych tancerzy. Na najmłodszych uczestników festiwalu czekać będą gry i zabawy. Przewidziane są także stoiska, na których będzie można spróbować potraw kuchni regionalnej. 

1 maja

Impreza tematyczna na rzecz ochrony i promocji niematerialnego dziedzictwa kulturalnego "Sopoćkiński cud"

Rejon grodzieński, os. Sopoćkinie.

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty malowania pisanek według unikalnej tradycji wpisanej na listę niematerialnego dziedzictwa kulturalnego Republiki Białoruś; zwiedzanie muzeum pisanki, program wycieczkowy "Sopoćkiński kraj: z przeszłości w teraźniejszość".    Na wcześniejsze zamówienie organizowana jest wycieczka "Kanał Augustowski - perła nadniemeńskiego kraju".

Warto pamiętać, że otwarcie ruchu bezwizowego na przejściu granicznym nie oznacza, że możemy przechodzić na stronę białoruską swobodnie – musimy mieć przede wszystkim paszport, wykupione usługi turystyczne na 48 godzin przed planowanym przekroczeniem granicy i odpowiednią ilość gotówki . Informacje dotyczące procedury przekraczania granicy w ramach ruchu bezwizowego znajduja się  TUTAJ.

Źródło: https://www.wrotapodlasia.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx