Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LATO W TEATRZE - program dofinansowania działań teatralnych dla dzieci i młodzieży

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu. Najciekawsze projekty wybrane przez Komisję Ekspertów otrzymują dofinansowanie, które wynosi maksymalnie 40 000 złotych.

Program Lato w teatrze, promując prowadzone w nowoczesny i atrakcyjny sposób teatralne działania edukacyjne, udowadnia, że teatr może być medium ważnym dla młodych ludzi. Instruktorzy podejmują istotne dla młodych tematy, pozwalają im mówić ze sceny o bliskich im sprawach. W 2016 roku dwutygodniowe warsztaty będą się odbywać między 27 czerwca a 31 sierpnia.

Każdy projekt ma charakter autonomiczny. O tematyce i formie artystycznych działań, o wyborze metod pracy teatralnej decydują osoby zaproszone do współpracy przez wnioskodawców, uwzględniając potrzeby i zainteresowania uczestników. Zajęcia mogą prowadzić etatowi pracownicy instytucji, członkowie grup teatralnych, animatorzy kultury, instruktorzy teatralni, artyści, studenci szkół artystycznych oraz muzycy lub dziennikarze.

Od 2011 roku w ramach Lata w teatrze we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury realizowane są artystyczno-edukacyjne projekty w namiocie cyrkowym. Spektakl "Gdzie jest Pinokio?" w reżyserii Roberta Jarosza w ciągu trzech lat został zagrany 50 razy w małych miejscowościach w całej Polsce. W 2013 roku Instytut Teatralny we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi wyprodukował spektakl "Pippi Pończoszanka" w reżyserii Konrada Dworakowskiego, który do tej pory gościł w 42 miejscowościach. Podczas ubiegłorocznej edycji programu powstał kolejny spektakl, tym razem w reżyserii Michała Walczaka - Jak wytresować dziewczynkę?, który został zaprezentowany 14 razy.

Programowi Lato w teatrze towarzyszy również rozbudowany cykl działeń edukacyjnych adresowanych do pracowników instytucji kultury i organizacji, aktorów i edukatorów realizowany pod hasłem Szkoły Pedagogów Teatru.

STRONA INTERNETOWA:

www.latowteatrze.pl

KONTAKT:

Justyna Czarnota
tel. +48 22 501 70 20
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Joanna Krukowska
tel. +48 22 501 70 20
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Źródło: http://www.instytut-teatralny.pl/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx