Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Każdy może być artystą – to dziecinnie proste! Przygotuj swoją pracę i dołącz do grona twórców Nocy Kultury

Zakończył się już nabór projektów na Noc Kultury, wydarzenia realizowanego w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Lublina. Nie oznacza to wcale, że nie można już dołączyć do grona jej współtwórców. Dla zainteresowanych aktywnym włączeniem się w tworzenie tego wyjątkowego święta lubelskiej kultury Warsztaty Kultury przygotowały jeszcze trzy propozycje i to nie jest ich ostatnie słowo!

Najmłodsi lublinianie mają okazję do stworzenia niezwykłej, zielonej instalacji. „Zielona Herbatka”, zadanie dedykowane przedszkolakom jest... dziecinnie proste! Wystarczy w niepotrzebnych filiżankach, kubkach, wazonikach, imbryczkach, cukiernicach itp. wyhodować roślinki i do 26 maja (w godz. 10.00 – 17.00) dostarczyć je do siedziby Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej 7. Elementy zastawy stołowej mogą być oczywiście wyszczerbione i niekompletne. Jedynym warunkiem jest, aby były jednolite kolorystycznie i nie miały widocznych napisów i znaków firmowych (mogą być pomalowane). Zebrane i podpisane prace zostaną zaprezentowane podczas Nocy Kultury w jednym miejscu na wielkim, pięknie zaaranżowanym i podświetlonym stole. Autorami jednej pracy może być grupa osób.

„Tak się składa” to z kolei propozycja dla tych, którzy ze zwykłej kartki papieru potrafią wyczarować pełen uroku i niezwykłości świat. Plenerowa instalacja składać będzie się z zawieszonych w przestrzeni miasta papierowych owadów. Całość ma być wykonana zgodnie z tradycyjną sztuką składania papieru origami, według której w procesie robienia nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać. Prace powinny być wykonane z jasnego papieru – podświetlone będą doskonale prezentować się w nocy. Wspólne tworzenie owadziej instalacji to propozycja dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, całych klas, podopiecznych ognisk plastycznych, kół zainteresowań i uczestników zajęć plastycznych – słowem wszystkich, którym papierowe owady nie są straszne. Prace, podobnie jak w przypadku „Zielonej Herbatki”, należy dostarczyć do 26 maja 2017 do siedziby Warsztatów Kultury w Lublinie przy ul. Grodzkiej 7.

Jeżeli natomiast czujesz, że w twoim wnętrzu drzemie artystyczna dusza, masz poczucie humoru oraz dystans do świata, weź udział w nietypowym projekcie artystycznym „Homo Creatus” organizowanym przez Fundację Kultura Enter. Zaprezentuj innym twoje podejście do sztuki i świata, stwórz własną pracę i zgłoś ją do wirtualnej galerii. Wszystko co zrobisz, wymyślisz lub skomponujesz może być dziełem sztuki, to twoja praca, umysł i zaangażowanie nadają temu znaczenie. Wybrane prace zostaną zrecenzowane i opisane przez wyspecjalizowanych krytyków sztuki. Wybrane obiekty artystyczne zostaną również zaprezentowane na wystawie oraz w drukowanym katalogu. Wernisaż odbędzie się 3 czerwca 2017r. podczas tegorocznej Nocy Kultury. Prace można zgłaszać do 15 maja 2017. Udział w projekcie może wziąć każda pełnoletnia osoba – każdy może być artystą.

Jak to zrobić?

Chcesz wiedzieć więcej o Homo Creatus? Wejdź na www.homocreatus.pl

Więcej informacji na nockultury.pl

Noc Kultury 3/4 czerwca 2017realizowana jest w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Lublina.
W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń.     

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx