Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gramy dla Witka Brody! Przyjdź na koncert w Warszawie

Program 2 Polskiego Radia zaprasza na specjalny koncert, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na leczenie Witka Brody, cenionego artysty zajmującego się muzyką tradycyjną.

Muzyk uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, jadąc na kolędę i z darami dla Polaków w Naddniestrzu. Potrzebne jest wsparcie finansowe na rehabilitację i doraźną pomoc. Chcemy, aby Witek szybko wrócił do zdrowia i cieszył nas swoją muzyką.

Witek Broda jest znakomitym skrzypkiem, od przeszło dwudziestu lat prowadzi badania i dokumentację muzyki ludowej, zarówno repertuaru pieśniowego (obrzędowego, religijnego, weselnego), jak i muzyki instrumentalnej. Kapela Brodów gra od 1992 roku. Jej skład się zmienia, ale liderem kapeli cały czas pozostaje Witek Broda.

Całkowity dochód z koncertu przeznaczony będzie na jego leczenie. Zagrają i zaśpiewają dla niego: Tęgie Chłopy, Janusz Prusinowski Kompania. Aga Zaryan i Michał Tokaj, Maniucha i Ksawery, zespół Księżyc, Ania Broda z zespołem, kapela Niwińskich, Kapela Maliszów oraz Adam Strug.

Bilety-cegiełki do kupienia na stronie sklep.polskieradio.pl. 

Transmisja na antenie Programu 2

Koncert odbędzie się 3 lutego 2017 roku o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Źródło: http://www.polskieradio.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx